ZPRÁVY

Předvolební guláš v Mohelnici, ČSSD má dvě kandidátky

8. července 2014, 06:00, téma MOHELNICE, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Do komunálních voleb v Mohelnici se ČSSD chce zapojit hned dvěma kandidátními listinami. Zatímco první vede současný starosta Pavel Kuba, v čele nově utvořené buňky socialistů stojí Aleš Miketa, který ještě donedávna hájil barvy Věcí veřejných. Záda mu kryjí další političtí přeběhlíci.

 Matadoři mohelnické ČSSD jsou ze současné situace zoufalí. „Nová kandidátka složená panem Jeřábkem je sebevražda ČSSD v Mohelnici,“ tvrdí dlouholetý člen strany Karel Junek, který kandiduje za Kubův tým. Oranžová partaj se ve městě potýká s personálními problémy už řadu let. Naposledy se spory naplno projevily před parlamentními volbami, kdy skupina kolem bývalého člena mohelnické ČSSD Pavla Němce veřejně napadla složení krajské kandidátky.

Jedna velká rodina

Vyznat se v dění na mohelnické politické scéně není vůbec jednoduché. Řada kandidátů do komunálních voleb je totiž se svými politickými protivníky úzce spjata. „Tak například manželka šéfa nové socialistické buňky paní Jeřábková kandiduje za stranu Nezávislí, kterou zase vede bývalá starostka Hamplová,“ informoval Týden dobře informovaný zdroj. Právě Nezávislí by se členy Miketovy strany mohli tvořit budoucí radniční koalici.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 13.7.2014 11:17
Titulek: Tak si to shrňme...
Autor: Benedikt
Kandidátky obou skupin mají jedno společné, vůbec v nich nejde o to, dělat něco pro Mohelnici a jejich občany. Ta Jeřábkova grupa pouze umožňuje Miketovi někde kandidovat, jelikož už není kde jinde by mohl (za Nezávislé není možné, to by Hamplové uškodilo) a aby se mohl případně po zvolení dále angažovat ve VHZ (proč, to ví nejlíp on sám...?) Úplná legrace je kandidatura Hlouška,dřívějšího jednoho z poskoků Kavříka, který je tam jen proto, že je všehoschopný dělat cokoli, jen aby nepřišel o funkci ředitele školy. Zbytek kandidátky je jen nepoužitelný a nepotřebný kompars. Kandidátka Kuby a Junka (pro zbytek platí to samé, jako u v předchozím případě, jsou to jen kamarádi a podřízení lídrů) je jen z důvodu strachu z revize zakázek města z období jeho vládnutí a patologické nenávisti vůči Hamplové a Miketovi v případě Kuby. V případě Junka je to jen o strachu přijít na stará kolena o teplé místečko ředitele Penzionu pro důchodce. Takže bych to ukončil asi takto: kandidátka Jeřábka s Miketou v čele je kandidátka vyčůranosti, která je dělaná za účelem podpořit Hamplovou. Kandidátka Kuby a Junka je kandidátka obrovského strachu z Hamplové, kterou nikdy podporovat nebudou a i kdyby chtěli (politika je umění možného), myslím si, že svoji šanci dříve x-krát promeškali a už nebude zájem. V žádném případě těmto dvěma skupinám "demokratů" nejde o Mohelnici a její občany.
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.