KULTURA

Předvánoční nadílka nových českých filmůVIDEO

2. prosince 2011, 07:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, Milan Uhl, rejdakce
Předvánoční nadílka nových českých filmů Zábřeh - Zábřežské kino RETRO připravilo v průběhu jednoho předvánočního týdne (10. – 17. 12.) cyklus tří nových českých filmů.
Prvním z nich je autorské dílo hudebníka a filmaře Petra Marka (MIDI LIDI) – svérázná komedie NIC PROTI NIČEMU, která se zabývá vztahy ve skupině lidí, kteří se seznámili díky chatování na webu určeném pro adoptované. Projekce se koná v sobotu 10. prosince v souvislosti s večerním koncertem skupiny MIDI LIDI v kulturním domě, a proto začíná již v 16 hodin. Přítomni budou protagonisté skupiny Petr Marek a Prokop Holoubek, kteří ve filmu též hrají. Po promítání následuje beseda s diváky.
 

Ve středu 14. prosince v 19 hodin je na programu svérázná komedie RODINA JE ZÁKLAD STÁTU – v pořadí třetí celovečerní film Roberta Sedláčka (předtím Muži v říji a Největší z Čechů). Film o tuneláři na útěku je skvělou satirou současných poměrů u nás, navíc je rodinným dramatem plným humorných situací a vtipných dialogů – včetně zdařilých hlášek. To vše se ještě prolíná s žánrem road movie. Hlavní role ztvárňují Igor Chmela a Eva Vrbková.


Malý cyklus uzavírá v sobotu 17. prosince od 20 hodin česko-slovenský film scenáristky a režisérky Zuzany Liové DŮM. Snímek odehrávající se v podhorské vesnici je civilním a komorním psychologickým dramatem zabývajícím se rodinnými vztahy. Ve filmu, který již získal řadu mezinárodních ocenění, exceluje v hlavní roli panovačného otce charismatický Miroslav Krobot.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.