KULTURA

Pozvánka na přehlídku amatérského divadla ŠOKÁČEK 2010

15. února 2010, 00:00, rejdakce
Staré Město - Setkání ochotnických divadel, které již tradičně pořádá Divadelní soubor ŠOK Staré Město o.s. a jeho přátelé, se uskuteční v Kulturním domě ve Starém Městě ve dnech 19.2. – 21.2. 2010.
Slavnostní zahájení proběhne v pátek 19. února v 19 hodin. K přítomným divákům, hercům a pořadatelům promluví starosta města a uvede první představení, drama H. Ibsena „Heda Tesman – Gabler“, ve kterém spojily své síly domácí soubor ŠOK a OSDO Ústí nad Orlicí.

V sobotu 20. února začínáme v 9:00 hod. blokem pohádek z „domácí dílny“. Nejprve přivítáme na jevišti Dětský divadelní soubor Slůňata ze Starého Města s parodií na pohádku bratří Grimmů „Perníková chaloupka“ a dopolední program uzavře DS ŠOK pohádkovým příběhem podle knihy A. de Saint-Exupéryho „Za hvězdou Malého prince“. Od 14:00 hod. Vás bude bavit již „legendární“ soubor Amadis z Brna. Na letošní přehlídkové klání si připravil romantickou tragikomedii „A co láska“. Zastoupen bude i žánr hudební, v 16:00 hod. přivítáme na jevišti přátele z divadelního souboru Václav o.s. z Václavova s lidovou operetou K. Hašlera „Podskalák“.

V neděli začneme v 10:30 hod. klasickou výpravnou pohádkou „O Popelce“ v podání divadelního souboru Vicena z Ústí nad Orlicí. Závěr divadelního maratónu bude patřit loňskému vítězi naší přehlídky DS Jirásek - skupina TEMNO z Týniště nad Orlicí s autorskou hrou z prostředí bezdomovců „Vrány“, začátek ve 14:00 hod.

Stejně jako v minulých letech bude připravena teplá a studená kuchyně, kvasnicové pivo, punč... Vstupné na jednotlivá představení je 30 Kč, na celou přehlídku 100 Kč. Vstupenky budou k dispozici v předplatném od 1. února v Turistickém informačním centru ve Starém Městě a v Městské knihovně Hanušovice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).