KULTURA

Pozvánka na přehlídku amatérského divadla ŠOKÁČEK 2010

15. února 2010, 00:00, rejdakce
Staré Město - Setkání ochotnických divadel, které již tradičně pořádá Divadelní soubor ŠOK Staré Město o.s. a jeho přátelé, se uskuteční v Kulturním domě ve Starém Městě ve dnech 19.2. – 21.2. 2010.
Slavnostní zahájení proběhne v pátek 19. února v 19 hodin. K přítomným divákům, hercům a pořadatelům promluví starosta města a uvede první představení, drama H. Ibsena „Heda Tesman – Gabler“, ve kterém spojily své síly domácí soubor ŠOK a OSDO Ústí nad Orlicí.

V sobotu 20. února začínáme v 9:00 hod. blokem pohádek z „domácí dílny“. Nejprve přivítáme na jevišti Dětský divadelní soubor Slůňata ze Starého Města s parodií na pohádku bratří Grimmů „Perníková chaloupka“ a dopolední program uzavře DS ŠOK pohádkovým příběhem podle knihy A. de Saint-Exupéryho „Za hvězdou Malého prince“. Od 14:00 hod. Vás bude bavit již „legendární“ soubor Amadis z Brna. Na letošní přehlídkové klání si připravil romantickou tragikomedii „A co láska“. Zastoupen bude i žánr hudební, v 16:00 hod. přivítáme na jevišti přátele z divadelního souboru Václav o.s. z Václavova s lidovou operetou K. Hašlera „Podskalák“.

V neděli začneme v 10:30 hod. klasickou výpravnou pohádkou „O Popelce“ v podání divadelního souboru Vicena z Ústí nad Orlicí. Závěr divadelního maratónu bude patřit loňskému vítězi naší přehlídky DS Jirásek - skupina TEMNO z Týniště nad Orlicí s autorskou hrou z prostředí bezdomovců „Vrány“, začátek ve 14:00 hod.

Stejně jako v minulých letech bude připravena teplá a studená kuchyně, kvasnicové pivo, punč... Vstupné na jednotlivá představení je 30 Kč, na celou přehlídku 100 Kč. Vstupenky budou k dispozici v předplatném od 1. února v Turistickém informačním centru ve Starém Městě a v Městské knihovně Hanušovice.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.