KULTURA

Postřelmov čeká kulturní maraton. Den mikroregionu propojí s oslavami obce

15. května 2019, 08:00, bav
Šumperk – Den mikroregionu bude v sobotu 18. května hostit Postřelmov. Pro v pořadí třetí setkání, konané v této obci, připravili pořadatelé bohatý kulturní program, v němž uplatní zástupce souborů, škol a kolektivů z většiny členských obcí Mikroregionu Zábřežsko.

 „Vystoupí účinkující z Postřelmova, Dubicka, Zábřehu, Svébohova, Zvole, Rovenska, Hrabové, Sudkova, Jedlí a Rohle. Uvidíte mladé nadějné tanečníky, herce, zpěváky či mažoretky. Rozpis vystoupení bude uveden na plakátech,“ sdělila k programu Petra Balcárková z organizačního týmu s tím, že každá obec bude navíc představovat své regionální dobroty ve vlastním prezentačním stánku před školou.

Odpoledne den plynule přejde do oslav 670 let obce Postřelmov. Na pódiu před sportovní halou to v kulturním programu připomenou místní taneční soubor Markovice nebo Postřelmovská muzika. Dále pořadatelé do programu angažovali Šumperské seniory a zábřežského Moraváčka, KapeLLku z družebního Kamence pod Vtáčnikom nebo regionální kapely Vlny a O5 a Radeček. Závěr bude patřit diskotéce v tělocvičně.

„Od deseti do dvanácti hodin zájemcům zpřístupníme Hrobku Bukůvků z Bukůvky. Je to takový náš bonus k programu dne i oslav,“ zve návštěvníky z mikroregionu, rodáky i příznivce obce k příjemnému strávení sobotního kulturního maratonu starosta Jiří Pumprla. Obec také zajistila nové poštovní známky s přítiskem obce Postřelmov. Cena jedné známky je 30 korun, cena tiskového archu (9 známek) 271,- Kč. Neprodané známky budou k dostání v pokladně obecního úřadu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.