KULTURA

Postřelmov čeká kulturní maraton. Den mikroregionu propojí s oslavami obce

15. května 2019, 08:00, bav
Šumperk – Den mikroregionu bude v sobotu 18. května hostit Postřelmov. Pro v pořadí třetí setkání, konané v této obci, připravili pořadatelé bohatý kulturní program, v němž uplatní zástupce souborů, škol a kolektivů z většiny členských obcí Mikroregionu Zábřežsko.

 „Vystoupí účinkující z Postřelmova, Dubicka, Zábřehu, Svébohova, Zvole, Rovenska, Hrabové, Sudkova, Jedlí a Rohle. Uvidíte mladé nadějné tanečníky, herce, zpěváky či mažoretky. Rozpis vystoupení bude uveden na plakátech,“ sdělila k programu Petra Balcárková z organizačního týmu s tím, že každá obec bude navíc představovat své regionální dobroty ve vlastním prezentačním stánku před školou.

Odpoledne den plynule přejde do oslav 670 let obce Postřelmov. Na pódiu před sportovní halou to v kulturním programu připomenou místní taneční soubor Markovice nebo Postřelmovská muzika. Dále pořadatelé do programu angažovali Šumperské seniory a zábřežského Moraváčka, KapeLLku z družebního Kamence pod Vtáčnikom nebo regionální kapely Vlny a O5 a Radeček. Závěr bude patřit diskotéce v tělocvičně.

„Od deseti do dvanácti hodin zájemcům zpřístupníme Hrobku Bukůvků z Bukůvky. Je to takový náš bonus k programu dne i oslav,“ zve návštěvníky z mikroregionu, rodáky i příznivce obce k příjemnému strávení sobotního kulturního maratonu starosta Jiří Pumprla. Obec také zajistila nové poštovní známky s přítiskem obce Postřelmov. Cena jedné známky je 30 korun, cena tiskového archu (9 známek) 271,- Kč. Neprodané známky budou k dostání v pokladně obecního úřadu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.