KULTURA

Postřelmov čeká kulturní maraton. Den mikroregionu propojí s oslavami obce

15. května 2019, 08:00, bav
Šumperk – Den mikroregionu bude v sobotu 18. května hostit Postřelmov. Pro v pořadí třetí setkání, konané v této obci, připravili pořadatelé bohatý kulturní program, v němž uplatní zástupce souborů, škol a kolektivů z většiny členských obcí Mikroregionu Zábřežsko.

 „Vystoupí účinkující z Postřelmova, Dubicka, Zábřehu, Svébohova, Zvole, Rovenska, Hrabové, Sudkova, Jedlí a Rohle. Uvidíte mladé nadějné tanečníky, herce, zpěváky či mažoretky. Rozpis vystoupení bude uveden na plakátech,“ sdělila k programu Petra Balcárková z organizačního týmu s tím, že každá obec bude navíc představovat své regionální dobroty ve vlastním prezentačním stánku před školou.

Odpoledne den plynule přejde do oslav 670 let obce Postřelmov. Na pódiu před sportovní halou to v kulturním programu připomenou místní taneční soubor Markovice nebo Postřelmovská muzika. Dále pořadatelé do programu angažovali Šumperské seniory a zábřežského Moraváčka, KapeLLku z družebního Kamence pod Vtáčnikom nebo regionální kapely Vlny a O5 a Radeček. Závěr bude patřit diskotéce v tělocvičně.

„Od deseti do dvanácti hodin zájemcům zpřístupníme Hrobku Bukůvků z Bukůvky. Je to takový náš bonus k programu dne i oslav,“ zve návštěvníky z mikroregionu, rodáky i příznivce obce k příjemnému strávení sobotního kulturního maratonu starosta Jiří Pumprla. Obec také zajistila nové poštovní známky s přítiskem obce Postřelmov. Cena jedné známky je 30 korun, cena tiskového archu (9 známek) 271,- Kč. Neprodané známky budou k dostání v pokladně obecního úřadu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.