ZPRÁVY

Pomocí sms ohlásila smyšlený únos

10. března 2013, 15:12, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Šumperk – Zatímco seděla v baru a popíjela alkohol, odeslala jednadvacetiletá žena ze Šumperka textovou zprávu na pět různých čísel z cizího telefonu, v nichž ohlásila svůj únos. Tvrdila, že je zavřená v kufru auta a krvácí. Sms si podle vlastního tvrzení vymyslela kvůli problémům s přítelem.
Případ začal na policejní stanici v Plzni, kde ve čtvrtek po jednadvacáté hodině nahlásil osmpadesátiletý muž, že dostal sms s voláním o pomoc. Žena jménem Katka v ní sděluje, že byla unesena. Zpráva přišla doslova v tomto znění: „Nemuzu to zvedat, slisel bi me proto pisu spravu prosim vas pomozte mi na policajty nejde odeslat sprava a volat tam nemuzu sem v kufru auta krvacim z hlavy chce mi neco udelat sumperk tohle je moje cislo zavolejte na policajty pomozte mi prosim."

Plzeňští policisté okamžitě uvědomili své kolegy v Šumperku. Do akce se zapojil také Útvar zvláštních činností v Ostravě, který lokalizoval mobilní telefon, z něhož byla odeslána textová zpráva. Po necelé hodině vyšlo najevo, že mobil patří jednadvacetileté ženě ze Šumperka. Její rodina a známí poskytli bližší informace a policie nakonec ženu nalezla v restauraci na Hlavní třídě v Šumperku, kde seděla a opíjela se. Při výslechu uvedla, že si jméno a únos vymyslela kvůli problémům s přítelem.

V současné době je případ stále předmětem šetření.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.3.2013 08:17
Titulek: Ostuda
Autor: remu
21
119
Co to je za 21 letou babu, když neumí ani česky? A to co provedla... Se nedivím, že si ji přítel nevážil. Smutné.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.