ZPRAVODAJSTVÍ

Pomněnka má nový sociální automobil. Přispěly čtyři desítky firem ze Šumperska

12. dubna 2016, 17:00, BH
Pomněnka má nový sociální automobil. Přispěly čtyři desítky firem ze Šumperska Šumperk - Základní škola a střední škola Pomněnka o.p.s. má zbrusu nový sociální automobil. Na jeho pořízení přispěly firmy ze Šumperka. Vůz bude sloužit ke svozu žáků do školy a ze školy ze vzdálenějších částí okresu.

 "Denně najezdí naši řidiči čtyři stovky kilometrů, aby přivezly do osmi hodin žáky do školy a pak je odvezli zpět domů. Rozhodně nám nové sociální auto pomůže tuto logistiku zrychlit," uvedla Nataša Vykydalová, ředitelka a zakladatelka školy.
Oslovení firem v regionu a získání finančních prostředků bylo v režii reklamní agentury Kompakt, která již takto získala i jiná auta pro neziskové organizace racujíící v sociální oblasti po celé České republice. "Naším cílem je pomáhattěm, kteří nemají stejnou startovní čáru jako ostatní," uvedl zástuce agentury Rudolf Adam. Ten také předal v úterý 5. dubna klíče a doklady od nového vozu.
"Velký dík patří všem, kteří se na pořízení automobilu podleli," zdůraznila ředitelka Vykydalová. Pomněnka je školou samostatně zřízenou pro žáky s mentálním postižením, kombinovaným postižením a pro žáky s poruchou autistického spektra. Denně sem dochází více čtyřicet žáků. Z toho dvě třetiny jdou dojíždějící.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).