ZPRAVODAJSTVÍ

Pomněnka má nový sociální automobil. Přispěly čtyři desítky firem ze Šumperska

12. dubna 2016, 17:00, BH
Pomněnka má nový sociální automobil. Přispěly čtyři desítky firem ze Šumperska Šumperk - Základní škola a střední škola Pomněnka o.p.s. má zbrusu nový sociální automobil. Na jeho pořízení přispěly firmy ze Šumperka. Vůz bude sloužit ke svozu žáků do školy a ze školy ze vzdálenějších částí okresu.

 "Denně najezdí naši řidiči čtyři stovky kilometrů, aby přivezly do osmi hodin žáky do školy a pak je odvezli zpět domů. Rozhodně nám nové sociální auto pomůže tuto logistiku zrychlit," uvedla Nataša Vykydalová, ředitelka a zakladatelka školy.
Oslovení firem v regionu a získání finančních prostředků bylo v režii reklamní agentury Kompakt, která již takto získala i jiná auta pro neziskové organizace racujíící v sociální oblasti po celé České republice. "Naším cílem je pomáhattěm, kteří nemají stejnou startovní čáru jako ostatní," uvedl zástuce agentury Rudolf Adam. Ten také předal v úterý 5. dubna klíče a doklady od nového vozu.
"Velký dík patří všem, kteří se na pořízení automobilu podleli," zdůraznila ředitelka Vykydalová. Pomněnka je školou samostatně zřízenou pro žáky s mentálním postižením, kombinovaným postižením a pro žáky s poruchou autistického spektra. Denně sem dochází více čtyřicet žáků. Z toho dvě třetiny jdou dojíždějící.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).