ZPRAVODAJSTVÍ

Pomněnka má nový sociální automobil. Přispěly čtyři desítky firem ze Šumperska

12. dubna 2016, 17:00, BH
Pomněnka má nový sociální automobil. Přispěly čtyři desítky firem ze Šumperska Šumperk - Základní škola a střední škola Pomněnka o.p.s. má zbrusu nový sociální automobil. Na jeho pořízení přispěly firmy ze Šumperka. Vůz bude sloužit ke svozu žáků do školy a ze školy ze vzdálenějších částí okresu.

 "Denně najezdí naši řidiči čtyři stovky kilometrů, aby přivezly do osmi hodin žáky do školy a pak je odvezli zpět domů. Rozhodně nám nové sociální auto pomůže tuto logistiku zrychlit," uvedla Nataša Vykydalová, ředitelka a zakladatelka školy.
Oslovení firem v regionu a získání finančních prostředků bylo v režii reklamní agentury Kompakt, která již takto získala i jiná auta pro neziskové organizace racujíící v sociální oblasti po celé České republice. "Naším cílem je pomáhattěm, kteří nemají stejnou startovní čáru jako ostatní," uvedl zástuce agentury Rudolf Adam. Ten také předal v úterý 5. dubna klíče a doklady od nového vozu.
"Velký dík patří všem, kteří se na pořízení automobilu podleli," zdůraznila ředitelka Vykydalová. Pomněnka je školou samostatně zřízenou pro žáky s mentálním postižením, kombinovaným postižením a pro žáky s poruchou autistického spektra. Denně sem dochází více čtyřicet žáků. Z toho dvě třetiny jdou dojíždějící.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.