ZPRAVODAJSTVÍ

Pomněnka má nový sociální automobil. Přispěly čtyři desítky firem ze Šumperska

12. dubna 2016, 17:00, BH
Pomněnka má nový sociální automobil. Přispěly čtyři desítky firem ze Šumperska Šumperk - Základní škola a střední škola Pomněnka o.p.s. má zbrusu nový sociální automobil. Na jeho pořízení přispěly firmy ze Šumperka. Vůz bude sloužit ke svozu žáků do školy a ze školy ze vzdálenějších částí okresu.

 "Denně najezdí naši řidiči čtyři stovky kilometrů, aby přivezly do osmi hodin žáky do školy a pak je odvezli zpět domů. Rozhodně nám nové sociální auto pomůže tuto logistiku zrychlit," uvedla Nataša Vykydalová, ředitelka a zakladatelka školy.
Oslovení firem v regionu a získání finančních prostředků bylo v režii reklamní agentury Kompakt, která již takto získala i jiná auta pro neziskové organizace racujíící v sociální oblasti po celé České republice. "Naším cílem je pomáhattěm, kteří nemají stejnou startovní čáru jako ostatní," uvedl zástuce agentury Rudolf Adam. Ten také předal v úterý 5. dubna klíče a doklady od nového vozu.
"Velký dík patří všem, kteří se na pořízení automobilu podleli," zdůraznila ředitelka Vykydalová. Pomněnka je školou samostatně zřízenou pro žáky s mentálním postižením, kombinovaným postižením a pro žáky s poruchou autistického spektra. Denně sem dochází více čtyřicet žáků. Z toho dvě třetiny jdou dojíždějící.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.