ZPRÁVY

Podvodnice lákala z lidí peníze, údajně na vozík pro postiženého syna

15. února 2013, 15:43, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Podvodnice lákala z lidí peníze, údajně na vozík pro postiženého syna Kraj – Vyvolat lítost v důvěřivých lidech a vylákat z nich peníze se dařilo ženě, která se tímto způsobem obohatila hned v několika městech České republiky. Policie Olomouckého kraje proto vyzývá další případně oběti této podvodnice, aby se přihlásily na lince 158.
Žena oslovovala kolemjdoucí a snažila se vyprosit menší finanční obnosy pro svého údajného invalidního syna Kubíka. Peníze si však pokaždé nechala a utratila je. Klec spadla na konci ledna v Olomouci, kdy jeden z oslovených občanů přivolal policejní hlídku. „Okamžitě jsme zjistili, že se jedná o podvod. V daný den žena vybrala více než pět tisíc korun, přičemž tvrdila, že jde o sbírku na invalidní vozík pro syna," uvedla Marie Štrbáková z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Třicetiletá podvodnice z Tábora je zjevně zkušenou profesionálkou. V průběhu posledních dvou let totiž okradla tímto způsobem lidi v Brně, Pardubicích, Olomouci, Svitavách, Vyškově, Prostějově, Přerově, Letovicích a v Chrudimi. Shromáždila tak nejméně dvacet tisíc korun. „Je velmi pravděpodobné, že získala mnohem více peněz a že své podvodné jednání praktikovala i v jiných městech," vysvětlila Štrbáková.

Policie proto vyzývá občany, kteří na ulici v kterémkoli městě České republiky přispěli finanční částkou ženě nebo muži na fotografiích, aby se přihlásili na linku 158 nebo přímo olomouckým policistům na telefon 974 766 674 nebo 974 766 441.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).