SPORT

Plnili jsme nad plán, bilancoval spokojeně hrající kouč házenkářů

21. prosince 2013, 08:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Plnili jsme nad plán, bilancoval spokojeně hrající kouč házenkářů Šumperk - Do začátku nového ročníku druhé ligy zbývalo jen pár dní a kapitán šumperských házenkářů Petr Korec neskrýval mírné obavy. "Asi to bude chtít trochu trpělivosti," hlásil opatrně po letní přípravě, která probíhala všelijak.

Nakonec to nebylo tak horké, jak se původně zdálo. "Jsme spokojeni. Získali jsme čtrnáct bodů, nacházíme se v horní půlce tabulky a navíc jsme hráli házenou, která nebyla špatná. Podle mě jsme v první polovině plnili nad plán. Je to velmi dobrý výsledek," bilancoval za celý tým Tomáš Laštůvka.

Právě na jeho bedra se snesla větší porce zodpovědnosti. Poté, co Petr Dopita definitivně ukončil veškeré aktivity a kontakty s klubem, převzal žezlo hrajícího trenéra. A v nové roli si nevedl vůbec špatně. "Snažíme se do sestavy co nejvíce zapracovávat mladší hráče. A je pozitivní, že se postupně zlepšují," liboval si Laštůvka.

Bez zkušených pardálů by to ale rozhodně nešlo. Znát to bylo především v období, kdy si zlomil prst na ruce Petr Korec. "Jeho jistota na křídle nám samozřejmě chyběla. To, že se takhle smolně zranil, byla smůla. Nic s tím nenaděláte," bral všechno s nadhledem muž několika funkcí.

Laštůvka byl jedním z těch, který ochotně a pravidelně přepouštěl své místo hráčům, s nimiž se počítá jako s nastávajícími tahouny. Šumperská házená se pomalu blíží k prahu generační obměny. Že by to mohlo jít i v budoucnu, potvrdily některé nadějné výkony Jakuba Marka, Davida Petrtýla nebo Martina Pavlů. Nad všemi pak tradičně vyčníval Martin Vobořil. "Je to náš největší gólový tahoun," ocenil příspěvek perspektivní spojky Tomáš Laštůvka. "Ale nerad bych vyzdvihoval jednotlivce. Za dobrým podzimem stojí hlavně bojovnost celého mančaftu," dodal bez váhání hrající trenér.

Velkou radost mu dělala zejména úspěšná série v domácím prostředí. Šumperk pod jeho vedením neprohrál v hale na gymnáziu jediný zápas. A co víc, dokonce neztratil žádný bod. "Druhá liga je zase velmi vyrovnaná, o to jsou domácí utkání důležitější. Ve venkovních kolech to tak slavné nebylo. Na druhou stranu je potřeba připomenout, že jsme nejezdili ani zdaleka v kompletním složení. Vždycky někdo chyběl. Na to, v jaké sestavě jsme občas hráli, to ani venku nebylo úplně špatné. Máme na čem stavět," věřil Laštůvka.

Odvetná část třetí nejvyšší soutěže začne 15. února a šumperští házenkáři budou mít dobrou příležitost k tomu, aby do ní nakročili vítězně. Rožnovu patří v průběžné tabulce předposlední místo.

Foto: Petr Fišer

Obavy se nenaplnily. Druholigoví házenkáři patřili k tomu lepšímu, co první část sezony nabízela.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).