SPORT

Plnili jsme nad plán, bilancoval spokojeně hrající kouč házenkářů

21. prosince 2013, 08:00, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Plnili jsme nad plán, bilancoval spokojeně hrající kouč házenkářů Šumperk - Do začátku nového ročníku druhé ligy zbývalo jen pár dní a kapitán šumperských házenkářů Petr Korec neskrýval mírné obavy. "Asi to bude chtít trochu trpělivosti," hlásil opatrně po letní přípravě, která probíhala všelijak.

Nakonec to nebylo tak horké, jak se původně zdálo. "Jsme spokojeni. Získali jsme čtrnáct bodů, nacházíme se v horní půlce tabulky a navíc jsme hráli házenou, která nebyla špatná. Podle mě jsme v první polovině plnili nad plán. Je to velmi dobrý výsledek," bilancoval za celý tým Tomáš Laštůvka.

Právě na jeho bedra se snesla větší porce zodpovědnosti. Poté, co Petr Dopita definitivně ukončil veškeré aktivity a kontakty s klubem, převzal žezlo hrajícího trenéra. A v nové roli si nevedl vůbec špatně. "Snažíme se do sestavy co nejvíce zapracovávat mladší hráče. A je pozitivní, že se postupně zlepšují," liboval si Laštůvka.

Bez zkušených pardálů by to ale rozhodně nešlo. Znát to bylo především v období, kdy si zlomil prst na ruce Petr Korec. "Jeho jistota na křídle nám samozřejmě chyběla. To, že se takhle smolně zranil, byla smůla. Nic s tím nenaděláte," bral všechno s nadhledem muž několika funkcí.

Laštůvka byl jedním z těch, který ochotně a pravidelně přepouštěl své místo hráčům, s nimiž se počítá jako s nastávajícími tahouny. Šumperská házená se pomalu blíží k prahu generační obměny. Že by to mohlo jít i v budoucnu, potvrdily některé nadějné výkony Jakuba Marka, Davida Petrtýla nebo Martina Pavlů. Nad všemi pak tradičně vyčníval Martin Vobořil. "Je to náš největší gólový tahoun," ocenil příspěvek perspektivní spojky Tomáš Laštůvka. "Ale nerad bych vyzdvihoval jednotlivce. Za dobrým podzimem stojí hlavně bojovnost celého mančaftu," dodal bez váhání hrající trenér.

Velkou radost mu dělala zejména úspěšná série v domácím prostředí. Šumperk pod jeho vedením neprohrál v hale na gymnáziu jediný zápas. A co víc, dokonce neztratil žádný bod. "Druhá liga je zase velmi vyrovnaná, o to jsou domácí utkání důležitější. Ve venkovních kolech to tak slavné nebylo. Na druhou stranu je potřeba připomenout, že jsme nejezdili ani zdaleka v kompletním složení. Vždycky někdo chyběl. Na to, v jaké sestavě jsme občas hráli, to ani venku nebylo úplně špatné. Máme na čem stavět," věřil Laštůvka.

Odvetná část třetí nejvyšší soutěže začne 15. února a šumperští házenkáři budou mít dobrou příležitost k tomu, aby do ní nakročili vítězně. Rožnovu patří v průběžné tabulce předposlední místo.

Foto: Petr Fišer

Obavy se nenaplnily. Druholigoví házenkáři patřili k tomu lepšímu, co první část sezony nabízela.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.