SPORT

Petr Horvát zaplaval rekord na 400 m polohový závod

26. října 2010, 00:00, téma PLAVÁNÍ, rejdakce
Petr Horvát zaplaval rekord na 400 m polohový závod Prostějov, Praha - Plavci ze Zábřeha se v sobotu 23. října vypravili na VC Prostějova.
Největšího úspěchu dosáhl Matěj Müller (2000) na 100 m motýlek. Stříbrnou medaili vybojoval dosaženým časem 1:58,44. Nepopulární bramborovou medaili získala na 200 m prsa Veronika Špůrková (1996) výkonem 2:57,75. V neděli 24. října se na VC Prahy podařilo Petru Horvátovi (1994) překonat absolutní zábřežský rekord na 400 m polohový závod. Jedná se o jednu z nejnáročnějších plaveckých disciplín, při které musí závodník zvládnout všechny 4 plavecké způsoby. Dosavadní historicky nejlepší výkon Romana Kohla (1975) z 29.4.1989 zaplavaný v domácím prostředí měl hodnotu 5:20,3. Petrovi se po více než 20 letech podařilo stlačit rekord pod 5:20 vynikajícím výkonem 5:18,10. Ostatní závodníci si v silné konkurenci vytvořili několik nových osobních rekordů.
 

Jsou to příjemné zprávy z prořídlého tábora sportovců, kteří se po 3,5 letech kočování na treningy pomalu vracejí do domácího prostředí. V současnosti také po 4 letech probíhá nábor nejmladších sportovců, kteří by se plavání rádi věnovali. Ti nejpilnější z nich během několika let dostanou šanci na zisk medailí a možná i zlomí nějaký ten rekord… Pro většinu bude velmi prospěšné, najdou-li si vztah ke sportu a zdravému pohybu, pokud možno na celý život.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.