SPORT

Památkáři a turisté zvou na vlastivědnou vycházku po Šumperku

21. listopadu 2019, 13:00, Hana Písková
Památkáři a turisté zvou na vlastivědnou vycházku po Šumperku Šumperk – Podobu města Šumperka na konci 19. století připomene vlastivědná vycházka s Jitkou Štáblovou. Organizuje jí Národní památkový ústav ve spolupráci s Klubem českých turistů Šumperk. Na zajímavou vycházku se může vydat kdokoli.

 „Zájemci mohou přijít v pondělí 25. listopadu v 15 hodin k soše sovy před muzeem nebo v 15.15 hodin ke vstupu do školy v Hanácké ulici 3,“ zve na vycházku architekta Jitka Štáblová, která ji doprovodí výkladem.

Účastníci vycházky si prohlédnout zejména ty objekty, které vznikly v Šumperku na konci 19. století. Zvláštní pozornost bude věnována právě areálu školy v Hanácké ulici. Její budova obsahuje řadu unikátních architektonických prvků.

„Na vycházku se těším. O škole na Hanácké vím zhruba, že se jedná původně o novorenesanční palác, a vím, že ke schodům, které vedou do parčíku pod hradbami, se vážou různé historky. Nejsem ale žádný velký čtenář, raději si poslechnu výklad člověka, který tu historii dobře zná,“ říká paní Milena, která je nadšenou účastnicí vlastivědných vycházek.

V plánu Klubu českých turistů Šumperk je do konce letošního roku ještě bohatá nabídka dalších akcí. Ještě před zmiňovanou vlastivědnou vycházkou se ve čtvrtek 21. listopadu chystá na návštěvu výjimečné výstavy „Na Jeseníky!“, kterou pořádá Vědecká knihovna Olomouc.


Foto: jak

Centrum Šumperka nabízí řadu architektonicky zajímavých budov. 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.