ZPRAVODAJSTVÍ

Opozice přišla o druhou ruku

30. dubna 2019, 10:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Hnutí Pro-Region, které nejen v minulém volebním období, ale i letos patřilo k hlavním opozičním stranám v Šumperku, přišlo o svoji druhou oporu. Zatímco před několika měsíci rezignoval na post zastupitele Petr Blažek, minulý čtvrtek oznámila stejný krok další zastupitelka Pro-Regionu Zdeňka Dvořáková Kocourková.

 „Protože jsem člověk zodpovědný, dlouho jsem se k tomuto kroku odhodlávala a zvažovala všechny dopady, které by moje rezignace mohla přinést. Po čtyřech a půl letech opravdu náročné opoziční práce cítím, že nastal čas, abych předala žezlo svým kolegům,” uvedla ke svému nečekanému kroku Zdeňka Dvořáková.

Pro-Region přitom zaznamenal v posledních komunálních volbách značný úspěch, když získal hned čtyři zastupitelské mandáty. Blažek a Kocourková byli hlavními mluvčími hnutí.

Spekuluje se o tom, že jak odchod Blažka, tak i rezignace jeho kolegyně, souvisí především s jejich neúspěchem ovlivnit dění ve společnosti VHZ Šumperk. Oba zmiňovaní zastupitelé byli totiž hlasitými zastánci toho, aby VHZ začala od příštího roku provozovat vodovodní a kanalizační řad na Šumpersku sama, zatímco šumperské zastupitelstvo stejný krok odsunulo na rok 2025. Voda teď lidem teče prostřednictvím zahraniční společnosti.

Mezi Pro-Regionem a ostatními politickými uskupeními panovaly napjaté vztahy. Svědčí o tom i nulová odezva vedení města na oznámení rezignace Kocourkové v závěru posledního jednání městského zastupitelstva: „Pokud již nejsou další připomínky a dotazy, tak jednání zastupitelstva považuji za ukončené,“ reagoval na rezignaci opoziční zastupitelky starosta Tomáš Spurný.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.4.2019 11:55
Titulek: Bez titulku
Autor: Petr
54
jen hloupý národ rozprodá vodu cizincům, aby si ji pak mohl kupovat zpět
Reagovat
Datum: 30.4.2019 18:15
Titulek: Jak to, že zástupcem města Šumperk ve VHZ je Sršeň
Autor: hop
44
Jak to, že zástupcem, který disponuje akciemi Šumperka a hlasovacími právy Šumperka, je starosta Dolních Studének Radim Sršeň (místopředseda Starostové), přitom obec Dolní Studénky vůbec není akcionářem Vodohospodářských zařízení Šumperk (VHZ)?! A kdyby jen luxusně placeným zástupcem Šumperka!

Tento podvodník Radim Sršeň zastupuje zároveň dvě obce: zastupuje Šumperk i zároveň Dolní Studénky.
Například za Dolní Studénky podepsal Sršeň smlouvu s Vodohospodářskými zařízeními Šumperk dne 26.7.2016 o provozování kanalizací a stanovení výše stočného 22,13 Kč/m 3 + DPH pro obyvatele Dolních Studének. https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/81285/1_Dohoda%20VHZ%20vs%20Doln%C3%AD%20Stud%C3%BDnky.pdf "Obec Dolní Studénky se sídlem: Dolní Studénky čp. 99, PSČ 788 20 IČO: 00635936 zastoupená Ing. Radimem Sršněm, Ph.D. - starostou obce (dále jen „vlastník 1“ či „vlastník „kanalizace 1““), na straně jedné a Vodohospodářská zařízení Šumperk, a. s. se sídlem: Jílová 6, Šumperk, PSČ 787 01 IČO: 47674954 zastoupená Ing. Petrem Suchomelem - předsedou představenstva (dále jen „vlastník 2“ či „vlastník „kanalizace 2““), na straně druhé"

Celorepublikového místopředsedu STAN Radima Sršně navrhlo v lednu 2019 do VHZ uskupení šumperských TOP09 a Starostové, říkající si Šumperáci, předseda místní TOP 09 Radovan Auer.

Sršeň a Auer by spolu také rádi vlezli do Evropského parlamentu: Auer na sedmnáctém místě a Sršeň na čtvrtém místě kandidátní listiny STAROSTOVÉ (STAN) S REGIONÁLNÍMI PARTNERY A TOP 09.

http://vhz.cz/stranka/informace.html
Reagovat
Datum: 30.4.2019 18:37
Titulek: Rodinný klan Sršňů a Suchomelů ve VHZ
Autor: chobotnice
40
Předseda představenstva VHZ je Petr Suchomel (člen KDU-ČSL).

Zástupce Šumperka ve VHZ je Radim Sršeň (celorepublikový místopředseda hnutí Starostové).

Sršňova matka Vlasta Sršňová, rozená Suchomelová, byla učitelkou na ZŠ Sudkov, pak starostkou Dolních Studének do října 2010, od října 2010 vládne Dolním Studénkám její syn, starosta Radim Sršeň.

Radim Sršeň napsal 6. března 2019 na svém facebooku:
"Poslední týden a půl jednání střídá jednání, ples střídá ples, odskočil jsem si do Bruselu do Evropského výboru regionů i Evropské komise... krom nastavení budoucího dotačního období EU a chytrého evropského venkova se dostalo i na africkou gastronomii a mou oblíbenou rybu v banánovém listu... Samozřejmě mezitím jsem starostoval, popřáli jsme nejstarší a nejvíc čupr občance Dolních Studének k 95. narozeninám a také s Raďuškou a méďou tetě a strejdovi, dvěma čupr osmdesátníkům z klanu Suchomelů. Musím Raďušku více vést ke starostování, jak pořád lítám po světě začal po vzoru Top Gear inklinovat k autům a po vzoru Pohlreicha a MasterChef Junior ke gastronomii... Méďovi vaří každý den kaši, jakou svět neviděl... takže dneska místo šroubováku a vařečky pěkně studuje zákon o obcích..."
https://www.facebook.com/pg/radimsrs/posts/

"Díky" sršňosuchomelovskému rodinnému klanu platíme astronomické vodné stočné 91,67 Kč/m 3 včetně DPH!

Například v Krnově je vodné a stočné včetně DPH 51,87 Kč/m 3! Čtete dobře, skoro poloviční než v Šumperku. V Krnově ale provozuje městská firma Krnovské vodovody a kanalizace, s.r.o. "Krnovské vodovody a kanalizace, s.r.o. byly založeny jediným společníkem, kterým je město Krnov, 1. ledna 1994. V tomto termínu převedl státní podnik Vodovody a kanalizace Bruntál na žádost města Krnov infrastrukturní majetek vodovodů a kanalizací v pořizovací ceně 153 milióny korun Městu Krnov bezúplatným převodem."
https://www.kvak.cz/spolecnost/

Město Jihlava převzalo provozování vodárenství do svých rukou 1. 1. 2019 a hned snížilo cenu za vodné a stočné o deset korun:
https://www.jihlava.cz/vodne-i-stocne-od-mestske-spolecnosti-bude-levnejsi/d-530974
Reagovat
Datum: 30.4.2019 23:43
Titulek: Re: Rodinný klan Sršňů a Suchomelů ve VHZ
Autor: Deep Throat
25
No a Suchomol je v kakém příbuzenskom vztahu so Ssršňom? Z jakého důvodu šumperští zas tupiči zvolili Sršňa z neakcionářské dědiny jako zástupce Šumberka?
Reagovat
Datum: 30.4.2019 19:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Boss
38
A) Oba zastupitelé, pokud mají všech pět pohromadě, tak velice dobře vědí, že technologie neumožňuje provozování před rokem 2025.
B) Pan Blažek se připravuje na určité věci, které by nemohl jako zastupitel.... Že by provozování místo Špvs.....
Reagovat
Datum: 2.5.2019 06:10
Titulek: Pořád stejná úroveň
Autor: Petr Blažek
56
Pan Kropáč OPĚT nepřekvapil.... A ostatní "neZÁVISLÍ novináři" zřejmě počkají, až jaké dostanou "noty". Možná by u mé kolegyně stačilo používat její jedno příjmení. Možná by stačilo vynechat manipulující slovo "spekuluje", signalizující absolutní neznalost a neinformovanost autora, který si ani neumí rekapitulovat naši práci za poslední 4 roky, povolební vyjednávání, případně si to najít na našich Fb. Možná by ze SLUŠNOSTI stačilo poděkovat této úžasné Ženě, že i díky ní se podařilo "vyčistit" PMŠ, že se podařilo "rozsvítit" některé mozky v informovanosti občanů i zastupitelů, co se v našem městě dělo/děje, možná by stačilo jí slušně PODĚKOVAT za její čas a práci pro NÁS VŠECHNY a za NÁS VŠECHNY! Ale to se tady asi nenosí.... P.Blažek
Reagovat
Datum: 2.5.2019 06:30
Titulek: Bez titulku
Autor: Šumperák
28
Děkujeme že jsi odstoupil i s Kocourkovou, to je nejlepší co jste udělali.
Reagovat
Datum: 2.5.2019 07:04
Titulek: Jágr o nás, novinářích a vlastní odpovědnosti
Autor: Petr Blažek
50
Pro „statečného Šumperáka“ a podobné Anonymáky, stydícími se asi za své jméno, si dovolím použít slova J.Jágra, sice z článku o jeho návštěvě Číny, ale obsahově se to sem také VELMI hodí:
Z článku:
„Na světě je hrozně moc zla a začínám to zjišťovat. Když jsem byl v Americe, tak jsem byl zaslepený a teď jsem se vrátil a musím říct, že je to jedna z věcí, která mě nemile překvapila, kolik je tady zla, žárlivosti, závisti a kolik lidí si dělá mezi sebou zle,“ doplnil Jágr.
Dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu prý sám nikoho nesoudí, proto nechápe, proč jej soudí ostatní.
„Já to nesnáším, snažím se tomu vyvarovat a nikoho nesoudím. Když člověk někoho soudí, tak pak bude daleko větší mírou souzený. Lidi si dělají domněnky, aniž by měli nějaké relevantní informace,“ přiznal Jágr.
A u nás je to naopak. I za tou špatnou náladou máte prsty vy, novináři. Vy dokážete změnit náladu v téhle zemi. Ti lidi za vámi jdou a čtou to. Záleží opravdu na vás a hodně na vás. Vezměte zodpovědnost do svých rukou a udělejte tenhle svět lepší,“ dodal Jágr.
Zdroj:
https://www.lidovky.cz/sport/hokej/jagr-se-nastval-na-fanousky-lidi-dokazou-psat-veliky-svinstva-je-to-nejvetsi-zlo.A190430_165011_ln-sport-hokej_lar

Reagovat