ZPRAVODAJSTVÍ

Omlazení ženského genitálu v několika minutách

1. března 2017, 04:00, redakce, placená reklama
Laserová rejuvenace, neboli také proces omlazení pochvy, je rychlý, naprosto bezbolestný operační zákrok, který nevyžaduje téměř žádnou rekonvalescenci. Tohoto zázraku dosáhneme pomocí přístroje CO2 laseru.

Podstatou CO2 laseru je využití termálního efektu, který působí na kolagen poševní sliznice.
Díky tomu dojde k zesílení, zpevnění a hlavně k významnému zlepšení elasticity stěny pochvy.

Pro koho je rejuvenace vhodná

 • Pro ženy s volnou pochvou a to z jakékoliv příčiny, kdy zvýšením elasticity zlepšíme sexuální prožitek obou partnerů
 • Pro ženy s počínajícím poklesem poševních stěn, a to z jakékoliv příčiny (vaginální porod, obezita, nadměrná fyzická zátěž, chronický kašel atd.)
 • Pro ženy s problémem stresové incontinence (to jest problém s udržením moči při zakašlání, kýchnutí, smíchu, skákání na trampolíně atd.)
 • Pro ženy trpící vaginální suchostí, stejně tak nedostatečnou vaginální sekrecí,
  a to nejen v menopause
  (pocity svědění, pálení, bolesti při styku, nedostatečná lubrikace atd.)
 • Pro ženy trpící častými záněty pochvy či infekcemi močových cest
 • Pro ženy postižené problémem poševních bradavic (kondylomata accuminata), metoda je radikální a po zákroku se bradavice nevrací
 • Omlazení a zesvětlení labií i rekta
   

Podrobné informace k laserové rejuvenaci

Před provedením samotného zákroku není nutná žádná speciální příprava. Zákrok provádí vyškolený specialista vzdělaný v oboru urogynekologie.
Jak už bylo dříve řečeno, laserová rejuvenace je zcela bezbolestný operační zákrok, ke kterému není potřeba aplikovat žádnou formu anestezie. Pochva se důkladně vytře suchým tampónem
a po té se zavede speciální vaginální část laseru, pomocí kterého lékař aplikuje laserové záření do poševní sliznice.
Ošetřované klientky zpravidla necítí vůbec nic, zcela výjimečně vnímají pocit tepla,
ale bez jakéhokoliv bolestivého vjemu. Celý zákrok trvá cca 20-30 minut. Po zákroku pacientka naprosto bez potíží odchází domů.
Jediné omezení, které je potřeba po zákroku dodržet je, že asi týden by pacientka měla být
bez pohlavního styku. Žádná další omezení po zákroku nejsou nutná.
Efekt ošetření nastupuje ihned po týdnu, maximální efekt však nastupuje cca za 2-3 měsíce
od ošetření laserem. Většinou ale již samy pacientky pociťují efekt dříve.
Doporučujeme kontrolní vyšetření, ideálně lékařem, který zákrok sám prováděl, a to za 1-2 měsíce po výkonu.
Spolu s rejuvenací pochvy je možné na přání pacientky provést i frakční resurfacing zevního genitálu. Jde o zákrok, který vede k omlazení, zpevnění a vyhlazení kůže zevního genitálu.
Na rozdíl od omlazení pochvy nejde o úplně bezbolestný výkon, a proto je nutné použít znecitlivující krém. Průběh výkonu, hojení a rekonvalescence je identický, jako při resurfacingu jiných části těla (obličej, dekolt, atd.). Laserový resurfacing není standartní součástí rejuvenace pochvy, hradí se zvlášť.
Nelze jednoznačně říci, zda je, či bude nutné laserovou rejuvenaci opakovat. Jde o individuální posouzení, nejlépe lékařem, který výkon prováděl. Jestliže laser provádíme pro lehký pokles poševních stěn bez dalších potíží, pak bude stačit jen jedno ošetření. Jiná situace nastává
u pacientek, kde je pokles výraznější nebo mají potíže s udržením moči. Tady je přímo nutné provést zákrok 3×. Ideální odstup mezi jednotlivými ošetřeními je 1-2 měsíce od předchozího ošetření.
Nutno zdůraznit, že existují dva typy laserových přístrojů - CO2 a frakční laser. Tyto přístroje nejsou stejné. Termální efekt CO2 laseru je významně intenzivnější a působí do větší hloubky při mnohem menší intenzitě výkonu než frakční laser a tedy i efekt na poševní sliznici je mnohonásobně vyšší, nástup účinku rychlejší a požadovaný efekt déle trvající. Na rozdíl od frakčního laseru, u kterého chceme-li dosáhnout stejného efektu, musíme významně zvýšit výkon přístroje a v důsledku toho může dojít i k zdravotním komplikacím pacientky. Což se u CO2 laseru nemůže stát.


Laserové omlazení vaginy a zúžení pochvy je novinka, která opravdu pomáhá.
Opět budete moci žít naplno a navíc si tuto změnu zaručeně užije i váš partner.


Kontakty na kterých Vám rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy či zákrok rovnou provedeme:

MUDr. Potěšilová Michaela, FEMINA PLUS s.r.o. Šumperk
tel.: 775 188 217, www.feminaplus.cz

MUDr. Vykutilová Zuzana, DERMAESTET Brno
tel.: 773 832 011, www.dermaestet.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).