KULTURA

Oko a Retro zvou na komedii podle bestselleru Michala Viewegha

9. března 2015, 11:29, Ondřej Polák
Oko a Retro zvou na komedii podle bestselleru Michala Viewegha Šumperk - K nejočekávanějším filmům první poloviny letošního roku jistě patří nová komedie režiséra Petra Nikolaeva Vybíjená, která vznikla podle knihy Michala Viewegha. Příběh o přátelství, osudových láskách a také o kráse a ošklivosti bude v našich kinech k vidění od poloviny března.

 Film vypráví s laskavým humorem a nadhledem příběh přátel z gymnázia, kteří na abiturientském srazu bilancují své životní úspěchy a neúspěchy. V centru příběhu jsou tři kamarádi – Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště – staromládeneckého doupěte, jež se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky – třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků, a ošklivka Hujerová, hledající vlastní cestu ke štěstí.

Za ošklivku už zase Babčáková

V úloze kamarádů se ve filmu objevuje trio z televizního seriálu Partička – Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol. „Klíčové bylo, kdo ztvární členy tříčlenné mužské party,“ přiznává režisér Petr Nikolaev. „I když kniha vznikla v době, kdy kluky rozhodně nemohl znát, vypadá to, jako by to Michal Viewegh napsal pro ně,“ tvrdí režisér. Zejména mužskou část diváků jistě potěší přítomnost dvou českých modelek na filmovém plátně, Simony Krainové a Lindy Bartošové, která ztvárňuje Krainovou zamlada. Role ošklivky Hujerové se ujala Simona Babčáková. Ve Vybíjené si zahrál také Lukáš Vaculík, Hynek Čermák nebo Václav Matějovský.
„Filmy podle předloh Michala Viewegha patří k nejúspěšnějším titulům posledních dvou desetiletí,“ konstatuje Věra Smrčková ze zábřežského kina Retro. To uvede film v den celostátní premiéry, tedy ve čtvrtek 12. března, a poté do konce března ještě šestkrát.
Novou českou komedii začne promítat v den celostátní premiéry také Oko v Šumperku. Do konce března kino uvede Vybíjenou během jedenácti večerů.


Foto: archiv

Na filmovém plátně se po delší době objeví buldozer dívčích srdcí z 80. let herec Lukáš Vaculík, který hraje ve filmu Vybíjená po boku modelky Simony Krainové.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.