ADÁMKOVA PORADNA

Odlehčovací služba a omezená kapacita

19. července 2018, 10:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Odlehčovací služba a omezená kapacita Dobrý den, měli jsme teď v létě zájem o odlehčovací službu, ale nepodařilo se nám ji pro moji maminku zajistit, protože kapacity jsou prý plné. Je šance, že tyto služby v Pontisu rozšíříte? Helena, Postřelmov

 Na vaše dotazy odpovídá ředitel obecně prospěšné společnosti PONTIS Šumperk Miroslav Adámek.

Dobrý den, Heleno, zájem o odlehčovací službu, zejména v letních měsících, je obrovský. Rodiny, které ji využívají pravidelně, vědí, že lepší plánovat dopředu. Právě v létě si lidé často chtějí například naplno užít svá vnoučata a v roli pečujícího o další osobu je to velmi nesnadné. Dalším důvodem, proč lidé často v létě vyhledávají odlehčovací službu, je potřeba odpočinout si a nabrat síly, což je pro pečující osoby opravdu důležité. Letošní prázdniny už v tomto směru narychlo odlehčovací službu zřejmě nezajistíte. Neznám, bohužel, stav vaší maminky ani váš osobní důvod, proč jste se pro odlehčovací službu rozhodli. Doporučím vám proto obrátit se na naši pečovatelskou službu, kdy naši sociální pracovníci navštěvují osoby, které to potřebují, i několikrát denně doma v jejich přirozeném prostředí a zařídí vše potřebné. Na otázku, zda se chystáme odlehčovací službu rozšiřovat, mohu odpovědět kladně. Vzhledem k tomu, že se část naší společnosti bude ještě letos stěhovat do budovy, kterou doteď využívala Městská knihovna Šumperk u nádraží, počítáme s tím, že se bude moci oddělení odlehčovací služby v centrální budově Pontisu v areálu bývalých kasáren rozšířit. Přesto doporučím dlouhodobé rodinné plánování, protože počet lidí seniorského věku u nás roste a zájem o odlehčovací službu také.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.