ADÁMKOVA PORADNA

Odlehčovací služba a omezená kapacita

19. července 2018, 10:00, téma ADÁMKOVA PORADNA, redakce
Odlehčovací služba a omezená kapacita Dobrý den, měli jsme teď v létě zájem o odlehčovací službu, ale nepodařilo se nám ji pro moji maminku zajistit, protože kapacity jsou prý plné. Je šance, že tyto služby v Pontisu rozšíříte? Helena, Postřelmov

 Na vaše dotazy odpovídá ředitel obecně prospěšné společnosti PONTIS Šumperk Miroslav Adámek.

Dobrý den, Heleno, zájem o odlehčovací službu, zejména v letních měsících, je obrovský. Rodiny, které ji využívají pravidelně, vědí, že lepší plánovat dopředu. Právě v létě si lidé často chtějí například naplno užít svá vnoučata a v roli pečujícího o další osobu je to velmi nesnadné. Dalším důvodem, proč lidé často v létě vyhledávají odlehčovací službu, je potřeba odpočinout si a nabrat síly, což je pro pečující osoby opravdu důležité. Letošní prázdniny už v tomto směru narychlo odlehčovací službu zřejmě nezajistíte. Neznám, bohužel, stav vaší maminky ani váš osobní důvod, proč jste se pro odlehčovací službu rozhodli. Doporučím vám proto obrátit se na naši pečovatelskou službu, kdy naši sociální pracovníci navštěvují osoby, které to potřebují, i několikrát denně doma v jejich přirozeném prostředí a zařídí vše potřebné. Na otázku, zda se chystáme odlehčovací službu rozšiřovat, mohu odpovědět kladně. Vzhledem k tomu, že se část naší společnosti bude ještě letos stěhovat do budovy, kterou doteď využívala Městská knihovna Šumperk u nádraží, počítáme s tím, že se bude moci oddělení odlehčovací služby v centrální budově Pontisu v areálu bývalých kasáren rozšířit. Přesto doporučím dlouhodobé rodinné plánování, protože počet lidí seniorského věku u nás roste a zájem o odlehčovací službu také.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.