ZPRAVODAJSTVÍ

Od září budou autobusy jezdit jindy a jinam

23. května 2017, 14:30, bav
Zábřeh - Veřejné představení nové koncepce městské hromadné dopravy se uskutečnilo ve středu 17. května v Zábřeze. Před obyvateli ji obhajoval starosta města František John a Tomáš Hedrich z odboru rozvoje a územního plánování města. Cílem je podle nich kompletní obměna tras linek MHD tak, aby byla zajištěna lepší obslužnost města a také lepší provázanost sídlišť a obytných částí s centrem, školami, sportovišti, komerčními a průmyslovými zónami. Změny mají začít platit od září.

 „S trasami městských autobusů se nehýbalo několik let,“ upozornil John. „Město se mezitím rozrostlo a linky svou obslužností přestaly obyvatelům stačit,“ uvedl starosta s tím, že nová koncepce by měla tento stav změnit. Ze současných tří linek tak budou ve městě z pohledu MHD fungovat pouze dvě, které budou jezdit obráceně a například zajíždět i do okrajových částí. Automatickou součástí mají být tři nové zastávky, první z nich u vlakové zastávky je už od loňska v provozu. Další by měly vyrůst v lokalitě Nemilská a na Sokolské. Město do jejich výstavby investuje zhruba jeden milión korun.
V současné době najedou spoje MHD po Zábřeze více než 105 tisíc kilometrů za rok. Město na jejich provoz přispívá dopravci téměř třemi milióny korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.5.2017 10:56
Titulek: Chybí spoj - vlakové nádraží - centrum
Autor: Občan
50
Zábřehu zásadně chybí "expres" spojení vlakové nádraží - centrum města. To je takový problém nasmlouvat malý autobus, který pojede od každého vlaku nebo v 10 min. intervalech na trase vlakové nádraží - zastávka před bývalým okresem a zpět?
Reagovat
Datum: 26.5.2017 12:29
Titulek: Re: Chybí spoj - vlakové nádraží - centrum
Autor: Občan
48
Například tento mikrobus pro 22 cestujících s pohonem na CNG - ekologické, levné a chytré: http://www.iveco.com/czech/produkty/pages/minibus-daily.aspx

Co vy na to pane starosto? Uděláte něco pro Zábřežáky?
Reagovat
Datum: 2.6.2017 10:38
Titulek: Bez titulku
Autor: Vladimír
52
Škoda, že tu nikde nejsou uvedeny plánované trasy těch linek. Informace, odkud kam to teď bude jezdit, je docela důležitá. A oficiální stránky města taky mlčí.
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).