SPORT

Oblastní přebor – společná soutěž žen a dorostenek

1. listopadu 2011, 21:09, téma BASKETBAL, rejdakce
Šumperk, Hranice - V pátek dne 21. října hrály starší dorostenky své první letošní utkání na palubovce soupeře - a sice v Hranicích. Jely jsme vlakem a tělocvična je vzdálena z nádraží 25 minut rychlé chůze. Asi se hráčky chůzí dobře rozcvičily a obávané Hranice jsme hned od počátku dokázaly potrápit.

Střelba se oboustranně moc nedařila, ale po 1. čtvrtině Šumperk vedl 16:12. Dobrou obranou a bojovností děvčata dokázala vyhrát i druhou čtvrtinu a v poločase byl stav 20 : 27 pro Šumperk. Ve třetí čtvrtině byl koš soupeře pro nás snad zakletý. I přes snahu, doskoky a opakovanou střelbu jsme proměnily za 10 minut pouhých 8 bodů. Tady se stav otočil, domácí šly do vedení 38:35. V poslední čtvrtině Hranice zatížily náš koš několika úspěšnými střelami z dálky a naopak nám tam nic nespadlo.
I přestože jsme utkání nedotáhly do vítězného konce, hráčky hlavně v první polovině předvedly organizovanou hru s minimem chyb. Bylo zde i několik pěkných natrénovaných akcí s úspěšným zakončením. Letošní soutěž je společná soutěž starších dorostenek a žen.

V našem družstvu jsou věkově i mladší dorostenky. Proto to mají v soutěži velice těžké. Trenéra však potěší i snaha, bojovnost a provedení nacvičených akcí. Je jen škoda, že se ne vždy podaří vystřídat všechny hráčky k jejich spokojenosti. Pokud je utkání rozehrané k vítěznému konci, dává se vždy větší příležitost hráčkám, které mají jeho větší důvěru, že vstřelí nějaké body. Ale i pozitivní přístup hráček na lavičce, které právě nehrají, je pomocí k úspěchu kolektivního sportu.

Pátek 21.10.2011

TJ Sigma Hranice : TJ Šumperk

45 : 81
Jednotlivé čtvrtiny: 12:16, 8:11, 18:8, 15:7
Střelci: Kohoutová Renáta 17, Vavříková Zuzana 8, Leštinská Petra 8, Bubeníková Barbora 5, Ladislavová Michaela 2, Zárubová Monika 2
 
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).