SPORT

Oblastní přebor – společná soutěž žen a dorostenek

1. listopadu 2011, 21:09, téma BASKETBAL, rejdakce
Šumperk, Hranice - V pátek dne 21. října hrály starší dorostenky své první letošní utkání na palubovce soupeře - a sice v Hranicích. Jely jsme vlakem a tělocvična je vzdálena z nádraží 25 minut rychlé chůze. Asi se hráčky chůzí dobře rozcvičily a obávané Hranice jsme hned od počátku dokázaly potrápit.

Střelba se oboustranně moc nedařila, ale po 1. čtvrtině Šumperk vedl 16:12. Dobrou obranou a bojovností děvčata dokázala vyhrát i druhou čtvrtinu a v poločase byl stav 20 : 27 pro Šumperk. Ve třetí čtvrtině byl koš soupeře pro nás snad zakletý. I přes snahu, doskoky a opakovanou střelbu jsme proměnily za 10 minut pouhých 8 bodů. Tady se stav otočil, domácí šly do vedení 38:35. V poslední čtvrtině Hranice zatížily náš koš několika úspěšnými střelami z dálky a naopak nám tam nic nespadlo.
I přestože jsme utkání nedotáhly do vítězného konce, hráčky hlavně v první polovině předvedly organizovanou hru s minimem chyb. Bylo zde i několik pěkných natrénovaných akcí s úspěšným zakončením. Letošní soutěž je společná soutěž starších dorostenek a žen.

V našem družstvu jsou věkově i mladší dorostenky. Proto to mají v soutěži velice těžké. Trenéra však potěší i snaha, bojovnost a provedení nacvičených akcí. Je jen škoda, že se ne vždy podaří vystřídat všechny hráčky k jejich spokojenosti. Pokud je utkání rozehrané k vítěznému konci, dává se vždy větší příležitost hráčkám, které mají jeho větší důvěru, že vstřelí nějaké body. Ale i pozitivní přístup hráček na lavičce, které právě nehrají, je pomocí k úspěchu kolektivního sportu.

Pátek 21.10.2011

TJ Sigma Hranice : TJ Šumperk

45 : 81
Jednotlivé čtvrtiny: 12:16, 8:11, 18:8, 15:7
Střelci: Kohoutová Renáta 17, Vavříková Zuzana 8, Leštinská Petra 8, Bubeníková Barbora 5, Ladislavová Michaela 2, Zárubová Monika 2
 
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.