SPORT

Oblastní přebor – společná soutěž žen a dorostenek

1. listopadu 2011, 21:09, téma BASKETBAL, rejdakce
Šumperk, Hranice - V pátek dne 21. října hrály starší dorostenky své první letošní utkání na palubovce soupeře - a sice v Hranicích. Jely jsme vlakem a tělocvična je vzdálena z nádraží 25 minut rychlé chůze. Asi se hráčky chůzí dobře rozcvičily a obávané Hranice jsme hned od počátku dokázaly potrápit.

Střelba se oboustranně moc nedařila, ale po 1. čtvrtině Šumperk vedl 16:12. Dobrou obranou a bojovností děvčata dokázala vyhrát i druhou čtvrtinu a v poločase byl stav 20 : 27 pro Šumperk. Ve třetí čtvrtině byl koš soupeře pro nás snad zakletý. I přes snahu, doskoky a opakovanou střelbu jsme proměnily za 10 minut pouhých 8 bodů. Tady se stav otočil, domácí šly do vedení 38:35. V poslední čtvrtině Hranice zatížily náš koš několika úspěšnými střelami z dálky a naopak nám tam nic nespadlo.
I přestože jsme utkání nedotáhly do vítězného konce, hráčky hlavně v první polovině předvedly organizovanou hru s minimem chyb. Bylo zde i několik pěkných natrénovaných akcí s úspěšným zakončením. Letošní soutěž je společná soutěž starších dorostenek a žen.

V našem družstvu jsou věkově i mladší dorostenky. Proto to mají v soutěži velice těžké. Trenéra však potěší i snaha, bojovnost a provedení nacvičených akcí. Je jen škoda, že se ne vždy podaří vystřídat všechny hráčky k jejich spokojenosti. Pokud je utkání rozehrané k vítěznému konci, dává se vždy větší příležitost hráčkám, které mají jeho větší důvěru, že vstřelí nějaké body. Ale i pozitivní přístup hráček na lavičce, které právě nehrají, je pomocí k úspěchu kolektivního sportu.

Pátek 21.10.2011

TJ Sigma Hranice : TJ Šumperk

45 : 81
Jednotlivé čtvrtiny: 12:16, 8:11, 18:8, 15:7
Střelci: Kohoutová Renáta 17, Vavříková Zuzana 8, Leštinská Petra 8, Bubeníková Barbora 5, Ladislavová Michaela 2, Zárubová Monika 2
 
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.