ZPRÁVY

Obce Kalouskův optimismus nesdílí

27. prosince 2012, 14:20, ar
Okres - Právě v těchto dnech finišují obce s návrhy svých rozpočtů na příští rok. Starostové jsou při jejich sestavování obezřetní a počítají spíš s horším ekonomickým vývojem. Optimismus ministra financí Miroslava Kalouska, že příští rok vyberou díky zvýšené dani víc, nikdo z nich nesdílí.

„Výběr daní je už tento rok nižší. Příští rok bude pravděpodobně probíhat ve stejném duchu, alespoň trochu by nám mohlo pomoci nové přerozdělování daní, které má být pro menší obce výhodnější,“ vykresluje budoucí hospodaření Rapotína jeho starosta Pavel Žerníček. O tom, že příští rok bude pro řadu vesnic těžký, svědčí už současná ekonomická data, která může ještě zhoršit fakt, že ubude peněz z evropských dotačních programů. Například v Novém Malíně ale panuje optimistická nálada. „Sice to bude těžší, ale rozhodně budeme investiční akce dál realizovat. Pokud se státu podaří zamezit daňovým únikům, mohl by skutečně vybrat tolik, kolik na své hospodaření potřebuje,” dodává malínský starosta Josef Minář.

Příjmy měst a obcí klesají až na výjimky několikátým rokem v řadě. Přesto hospodaří mnohem lépe než stát a jeho ministerstva. Se schodkovým rozpočtem totiž téměř nikdo ze starostů nepočítá.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.12.2012 11:32
Titulek: KALOUSKOVI VĚŘITI - O KALHOTY PŘIJÍTI....
Autor: Josef F.
38
Ten se už mýlil tolikrát, že pokud by se držel svého kopyta, vylétla by mu chemická laboratoř do povětří.....
Reagovat
Datum: 28.12.2012 12:12
Titulek: je to všechno v ř.t.
Autor: aNONYM
132
Jsme v situaci, kdy vládní pravice provádí neúčinná opatření a je vždy po ekonomech a občanech ten poslední, komu to dojde. Na druhé straně už se třepe levice na další zadlužování státu v pochybných prorůstových projektech.
Reagovat
Datum: 28.12.2012 18:40
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
38
At uz konecne vsichni politici tahnou do haje! Tihle starostove maji mesicne pres 40 tisic a dalsi brebendy k tomu a za to jenom za to, ze sedi na dvaceti zidlich a makaji za ne urednici MAKAJI = HAZOU KLACKY POD NOHY
Reagovat
Datum: 14.1.2013 08:03
Titulek: Bez titulku
Autor: Josef K.
32
Tak to sedí! Je jedno jestli Kalousek nebo Minář. Nikdo z nich nemá strach, že nebude mít na výplatu (a že třeba ani on nedostane výplatu). Opěvovat tyhle rádoby manažéry je dost trapné. O čem se tady vůbec bavíte - o penězích občanů! Nechte peníze více lidem a firmám a ty s nimi budou hospodařit nejlépe a to byste pak viděli dosti zlepšení!
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).