ZPRÁVY

Obávaná silnice je podle inspekce bezpečná

16. prosince 2014, 17:55, Jaroslav Kropáč
Obávaná silnice je podle inspekce bezpečná Šumperk - Silnice I/11 mezi Bludovem a Šumperkem, kde se předminulý týden stala tragická dopravní nehoda, odpovídá bezpečnostním předpisům. Uvedla to policejní inspekce, která se stavem vozovky po nehodě zabývala. Stále více šoférů přitom požaduje, aby policie v inkriminovaném úseku navrhla snížení maximální rychlosti.

 „Na základě provedené inspekce pozemní komunikace nebyly zjištěny závady, které by měly vliv na vznik a průběh dopravních nehod. V současné době se vedou další jednání se správcem silnice a situací se budeme i nadále zabývat,“ uvedl mluvčí policie Josef Bednařík. Zároveň dodal, že snížení maximální povolené rychlosti mezi Bludovem a Šumperkem zatím není na pořadu dne: „Bezpečnost provozu je o ukázněnosti samotných řidičů, nikoli o bezhlavém snižování maximální rychlosti.“

Čtrnáct nehod během pěti let

„Podle mě by tu rychlost snížit měli, a taky dohlídnout na ty blázny, co z obou stran kopce bez obav přejíždí plnou čáru,“ domnívá se třiapadesátiletý řidič tranzitu Karel Nedoma ze Šumperka. Výhrady mají i ostatní šoféři. „Problémem silnice přes Bluďák jsou vyhazující zatáčky, které mají opačný náklon, než by měly mít. Týká se to třeba hned té první levotočivé směrem od Šumperka, která je nesmyslně nakloněna na druhou stranu. Proto tam auta dostávají smyk,“ upozorňuje na zrádnost silnice třiapadesátiletý řidič linkového autobusu Tomáš Nesvadba.

Za uplynulých pět let se mezi Bludovem a Šumperkem odehrálo čtrnáct dopravních nehod. „Každopádně budeme na tento úsek dohlížet. Především však apelujeme na řidiče, aby dodržovali maximální povolenou rychlost a při jízdě zohlednili klimatické podmínky,“ dodává Bednařík.


Ilustrační foto: jak


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.12.2014 15:23
Titulek: Nebezpečná sinice?
Autor: Karel
179
Jak může být silnice nebezpečná? Už silnice někdy někoho zabila? Nebezpečný může být pouze řidič.
Reagovat
Datum: 17.12.2014 18:59
Titulek: že by policie dostávala rozum?
Autor: Smyl Flek z Nohavic
89
Nikdy bych nevěřil, že od policie uslyším něco tak rozumnýho. Spíš bych od nich čekal právě to bezhlavý snižování. To jsem teda velmi mile překvapen, že už je přešlo takový to stupidní "dáme tam šedesátku, aby se tam nejezdilo přes devadesát". A fakt nechápu proč řidiči požadujou, aby se jim někde snižovala rychlost. Řidič má buď rozum a zpomalí i bez značky a nebo rozum nemá a pak žádná značka nepomůže.
Reagovat
Datum: 17.12.2014 21:55
Titulek: Řidičům
Autor: LH
143
Některým řidičům chybí mozek a myslím si že to je pořád horší a horší, lidi se nechtějí spoléhat na vlastní úsudek, tak moc jsme líní. Do zatáčky na hambálkách mě nic neomezuje v tom abych tam vlítl 90km/h - však je to tam povolený,ne? ale proč teda pojedu tak abych to zvládl? mám rozum??? tak bych ho měl mít i jinde.
Reagovat
Datum: 18.12.2014 08:21
Titulek: silnice na Bludov
Autor: laďa
106
131
Silnice na Bludov asi chybu opravdu nemá, ale některé svádí k neopatrnosti. Pokud ale "zaznačkujeme" každý metr a každou zatáčku, pak se opravdu stane nepřehlednou. Možná, že by to chtělo tu a tam policejní dohled. Nejsem ale přesvědčen, že to bude některým šílencům vadit. Možná by neškodilo pro mladší řidiče nařídit pravidelné psychotesty. Stačí jen zapracovat v registru pojišťoven a seznam je k dispozici. Určitě by to bylo přínosnější, než buzerace za propadlé datum u lékárničky. Teď už jen chtít.
Reagovat
Datum: 18.12.2014 11:54
Titulek: lékárnička
Autor: xx
91
A když tu je řeč o lékárničce - už jste někdo slyšel, že by ji někdo za posledních 20 let použil ? Stejně k nehodě voláme ZS. V některých státech není nařízena a zranění jsou ošetřeni i bez zbytečných lékárniček - je to jen prodejní podvod pro známé poslanců, co je prodávají.
Reagovat
Datum: 18.12.2014 19:47
Titulek: Bez titulku
Autor: franta
88
Jezdím kamionem každej den ČR a Evropu s klidným svědomím můžu říct,že největší hovada bez mozku hrající ruskou ruletu na našich silnicích jsou u nás. Nikde jinde to v takovým měřítku není.Není den,kdy bych tady nemusel mockrát za den brzdit kvůli hovadu,aby nenabouralo.Fakt hrůza. Psychotesty na naše řidiče a půlka zůstane bez řidičáku.
Reagovat