ZPRAVODAJSTVÍ

O život jde lidem přímo v centru města 

6. února 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
O život jde lidem přímo v centru města  Zábřeh - Už čtyři lidé se za uplynulých šest týdnů zranili v centru Zábřeha. Všechny je na přechodu pro chodce srazila projíždějící auta. K poslední události došlo v sobotu 27. ledna. Řidič tam přejel nezletilou dívku, která silnici přecházela společně se svojí babičkou. Nehoda pro ni skončila bolestivým poraněním hrudníku. 

 „Dívka utrpěla zranění, se kterým musela být letecky převezena do brněnské nemocnice. Požití alkoholu jsme u řidiče vyloučili,“ informovala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.  
K události došlo na náměstí Osvobození. Na stejném místě před Vánoci srazila řidička malého školáka a o několik týdnů později tam další auto narazilo do dvou lidí. 
 „V souvislosti s poslední nehodou žádáme o pomoc případné svědky. Ti mohou informace předat osobně na obvodním oddělení policie v Zábřeze nebo na čísle 974 779 741, případně na bezplatné lince 158,“ dodává policejní mluvčí. 

Radnice chystá změny 


„Jde o velmi rizikové místo, kde chystáme nejen snížení rychlosti, ale i další technická opatření. Přestavbu a modernizaci dolního náměstí chceme řešit v rámci plánované revitalizace centra,“ uvedl starosta Zábřeha František John. 
Město plánuje, že v budoucnu by tudy auta vůbec nejezdila, vyjma dopravní obsluhy. Dosud tento záměr narážel na odpor tamních obchodníků, kteří se v důsledku odklonění dopravy obávají poklesu tržeb.  


Foto: jak

Nejnebezpečnějším místem v Zábřeze je jeho centrum. Chodci by tam měli být obzvláště opatrní.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.2.2018 09:57
Titulek: přechod v Zábřeze
Autor: radka
94
Pravdou je, že je nebezpečný. Je to ve městě, spousta lidí neví, že padesátka je maximální rychlost, telefonují a vejrají po okolí. Nejsem přítelkyně pokut a nařízení. Facka se pamatuje lépe. Obzvláště ta pořádná.
Reagovat
Datum: 8.2.2018 18:13
Titulek: Re: přechod v Zábřeze
Autor: Milan
104
Každý přechod je nebezpečný - když se na něm potkají dva voli...
Reagovat
Datum: 8.2.2018 18:11
Titulek: Snížit rychlost chodců před přechodem
Autor: Milan
104
Pořád se chovají jako při absolutní přednosti, bez rozhlédnutí , s mobilem v ruce - měl by to být přestupek. Navíc tam ráno stávají strážníci, aby dítka mohla přejít bez zastavení - velmi nevýchovné a nebezpečné. Měli by je vychovávat a ne jen haltovat auta. Šel jsem v pondělí ráno kolem dvou ... Retardéry, stopky, třicítky, vlastně zakažte vjezd automobilů do centra - nejlepší technické řešení Nejsou jen nebezpeční řidiči, nebezpečných sebevrahů mezi chodci je víc. Udělejte bílou čáru , na které je chodec povinen se zastavit a rozhlédnout. Dnes mi zastavil kamion - byl jsem 5m před přechodem a teprve jsem se otočil a rozhlížel. Podle mne nemusel ještě brzdit a já bych vteřinu počkal, tak jsem se musel alespoň rozběhnout k přechodu. Někteří náctiletí chodci vypadají jak by se chystali si na přechodu lehnout
Reagovat
Datum: 9.2.2018 15:55
Titulek: Re: Snížit rychlost chodců před přechodem
Autor: Jarda
66
Mobil v ruce chodce jako přestupek? Musí být v této republice na všechno nějaký zákaz / nařízení / příkaz / zákon? Co by bylo příště? Zákaz alkoholu u chodců a zákaz chůze => přespání pod stolem v hospodě?


A co tak mrknout nejdřív na policejní statistiku dopravních nehod na přechodech? V roce 2016 došlo na přechodech v ČR k 28 sražení a zabití chodců. Policie označila za viníka řidiče v 25 případech, pouze v 3 případech si za to mohli chodci sami. Z čehož plyne, že za cca 90% nehod na přechodech můžou řidiči.
Reagovat
Datum: 14.2.2018 19:04
Titulek: Re: Snížit rychlost chodců před přechodem
Autor: Řidič
104
Jako řidiče mě zajímá jedno proč chodci čumí na druhou stranu kde nic nejede? Napred se podívám vlevo pak vpravo a než vykročim tak znova vlevo a udržují oční kontakt s ridicem. Teprve v polovině cesty prerusim činění vlevo a dívám se vpravo na auta přijíždějící nebo stojící napravo.
Reagovat
Datum: 9.2.2018 09:28
Titulek: Město zaspalo,
Autor: Mirka
108
na takto širokém přechodu by měl být uprostřed ostrůvek jako u kulturáku či MÚ.Někdo zde šetřil na nesprávném místě.Chtějí přebudovávat náměstí Osvobození a tak si asi řekli že by to byly vyhozené peníze.Vyhozené peníze jsou však ona zmiňovaná chystaná přestavba náměstí,kolik lidí to ještě na přechodech odskáče?A doslova pod okny městských policajtů,starosta John spíše vystupuje jako mediální hvězda, místo toho by se měl zaměřit na činnost policajtů,občas si vyjít do ulic a zjistí že vůbec neexistují,jsou zalezlí a myslí si že jim stačí vše sledovat na monitorech kamer nebo (když již zvednou zadek ze židle) z jedoucího auta.Byla jsem svědkem takové situace že po nějakém fotbalovém utkání hulákali u kulturáku přiožralí fanoušci a dělali nepořádek.Projíždějící auto policajtů stáhlo okénko a do tlampače zařval policajt"uklidněte se pánové",zavřeli okno a pokračovali v cestě směr nádraží.To není vtip,pouhá skutečnost.Přibrali si ještě rajon v Postřelmově a tak jsou prakticky mimo kontrolu.
Reagovat
Datum: 9.2.2018 15:44
Titulek: Re: Město zaspalo,
Autor: Z cizího krev neteče
88
Město nemohlo zaspat, jelikož prostitutky nespí. Šlapky souloží. A prasátko Johnů si léčí malého pindíka v novinách. A Johnův soudruh Crhounek novým rezavým vagónkem v lupěnským poli.


Reagovat
Datum: 12.2.2018 08:12
Titulek: Re: Město zaspalo,
Autor: xy
103
No a co dělají v Postřelmově? Za půl milionu pomalu projíždějí na Piskáč po 14.hod.,neboť právě v tento čas asi probíhá nejvíce nepravostí !! V noci v centru obce je nevidíte.
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.