KULTURA

O sošku sv. Václava se ucházejí ochotníci z celé republiky

3. listopadu 2014, 14:26, ok
Zábřeh - Osmý ročník celostátní přehlídky neprofesionálních divadelních souborů O Václava se letos opět uskuteční také v Zábřeze. Přehlídka si již získala celorepublikové renomé, o čemž svědčí nejen množství, ale i kvalita přihlášených souborů.

 „Protože loňská premiéra Václava v Zábřeze zaznamenala mezi návštěvníky velice slušný ohlas, opět jsme se dohodli na rozšíření přehlídky i do zábřežského kulturního domu,“ vysvětlil jeho ředitel Zdeněk David.
První část divadelního festivalu, během nějž budou účinkující usilovat o stylizovanou sošku sv. Václava, patrona Václavova, proběhne od pátku 7. do neděle 11. listopadu v sále kulturního domu v Zábřehu. Následující víkend pak soubory obsadí prkna kulturního domu ve Václavově.

Permanentka stojí pouhou sotkorunu

Zábřežskou část přehlídky zahájí václavovští ochotníci jednoaktovkami Medvěd a Námluvy a v průběhu víkendu pak zde postupně vystoupí herci ze Sokolova, Ledče nad Sázavou, Prahy a Libic, ve Václavově pak dalších jedenáct souborů.
„Vstupenky na zábřežská představení jsou již v prodeji, jejich cena činí 50 korun. Nabízíme však i permanentku na všech šest představení, a to za symbolickou stokorunu,“ uvedl David.
Stálou porotu přehlídky budou tvořit zkušení porotci Petr Toman a Jiří Anderle. „Vzhledem k délce přehlídky se zúčastní v porotě krátkodobě také významné osobnosti divadelního života, které se budou zúčastňovat rozborových seminářů a vyjadřovat se ke zhlédnutým představením. Prozatím je potvrzena například účast herce Petra Krále ze šumperského divadla,“ uvedl Josef König z divadelního souboru Václav. V Zábřeze i ve Václavově se kromě hlavní ceny bude předávat také cena diváka – soška Václavíčka.
Podrobný program obou částí přehlídky je uveden na webových stránkách kulturak.info nebo na ds-vaclavov.webnode.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.