ZPRÁVY

Nový ročník Šumperského geocachingu startuje

3. června 2013, 13:45, redakce, MB
Nový ročník Šumperského geocachingu startuje Šumperk – Jak dostat teenagery od počítačů či jak si zpestřit rodinný výlet. Na to nabízí recept stále populárnější hra geocaching. I letos láká všechny příznivce menších i větších dobrodružství další ročník Šumperského geocachingu.
„Naše hra začíná 1. června a potrvá do 30. září. Účastníci akce Šumperský geocaching obdrží speciální putovní mince – geocoin s kódem,“ vysvětluje Bronislav Vavruša ze Střediska volného času Doris Šumperk. Tyto mince si pak zájemci mohou aktivovat a během svých letních dovolených umístit do skrýší v různých částech republiky nebo i v zahraničí. „Budeme pak sledovat na mapě, jaký kraj či zemi putovní mince navštíví. Celá akce bude doplněna cestovatelskou výstavou v měsíci říjnu a zhodnocením, která mince se dostala nejdále,“ dodává Vavruša.

Geocaching se pohybuje na pomezí hry, sportu a turistiky. Využívá navigační technologie a prostřednictvím internetové komunity spojuje tisíce lidí po celém světě. Spočívá v hledání skryté schránky, tzv. cache, a následné výměně informací o skrýších mezi účastníky hry. Geocaching je oblíbenou zábavou lidí všech věkových kategorií od dětí školního věku až po seniory.

Zájemci o tuto hru se mohou během června přihlásit o putovní mince na adrese:

Bronislav Vavruša, SVČ a ZpDVPP Doris
Komenského 9, Šumperk
tel.: 731610031 nebo vavrusa@doris.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.6.2013 07:55
Titulek: Co Vavrušovi uteklo.
Autor: GEOŠ
102
178
Reagovat

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).