ZPRÁVY

Nový ročník Šumperského geocachingu startuje

3. června 2013, 13:45, redakce, MB
Nový ročník Šumperského geocachingu startuje Šumperk – Jak dostat teenagery od počítačů či jak si zpestřit rodinný výlet. Na to nabízí recept stále populárnější hra geocaching. I letos láká všechny příznivce menších i větších dobrodružství další ročník Šumperského geocachingu.
„Naše hra začíná 1. června a potrvá do 30. září. Účastníci akce Šumperský geocaching obdrží speciální putovní mince – geocoin s kódem,“ vysvětluje Bronislav Vavruša ze Střediska volného času Doris Šumperk. Tyto mince si pak zájemci mohou aktivovat a během svých letních dovolených umístit do skrýší v různých částech republiky nebo i v zahraničí. „Budeme pak sledovat na mapě, jaký kraj či zemi putovní mince navštíví. Celá akce bude doplněna cestovatelskou výstavou v měsíci říjnu a zhodnocením, která mince se dostala nejdále,“ dodává Vavruša.

Geocaching se pohybuje na pomezí hry, sportu a turistiky. Využívá navigační technologie a prostřednictvím internetové komunity spojuje tisíce lidí po celém světě. Spočívá v hledání skryté schránky, tzv. cache, a následné výměně informací o skrýších mezi účastníky hry. Geocaching je oblíbenou zábavou lidí všech věkových kategorií od dětí školního věku až po seniory.

Zájemci o tuto hru se mohou během června přihlásit o putovní mince na adrese:

Bronislav Vavruša, SVČ a ZpDVPP Doris
Komenského 9, Šumperk
tel.: 731610031 nebo vavrusa@doris.cz


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 10.6.2013 07:55
Titulek: Co Vavrušovi uteklo.
Autor: GEOŠ
111
187
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).