KULTURA

Nový cyklus „Koncertů na jevišti“ přinese nový zážitek z hudby

20. ledna 2014, 18:02, Jan Kratochvíl
Nový cyklus „Koncertů na jevišti“ přinese nový zážitek z hudby Šumperk - Zbrusu nový cyklus koncertů nabídne Dům kultury Šumperk. Klubové pořady se budou odehrávat přímo na jevišti velkého sálu. Že na tom není nic zvláštního?

„Koncerty na jevišti budou zajímavé tím, že na podiu budou nejen účinkující, ale také diváci. Roky přemýšlíme, kam pořady menších forem umístit, neboť v kulturáku chybí vhodný menší sál s dobrou akustikou. Pokud se na podiu velkého sálu zatáhne opona, vznikne zde autentický prostor s dokonalou akustikou a dostanečným prostorem pro účinkující i diváky. Věřím, že tato symbióza dá vzniknout jedinečné atmosféře při koncertech,“ říká dramaturg projektu Ondřej Polák.

Hudební fandové si mohou vyzkoušet těsný kontakt s interpretem poprvé ve středu 29. ledna. Koncert na jevišti odehraje kytarový mág Tony Ackerman. Americký jazzman účinkoval dlouhé roky ve dvojici s Martinem Kratochvílem, se kterým vydal devět alb a odehrál stovky koncertů u nás, v Evropě či USA.

„Fenomenální jazzový kytarista Tony Ackerman zavítá do Šumperka po mnoha letech, při čemž jeho koncerty měly u Šumperanů vždy mimořádný ohlas. Brilantní muzikantské cítění předvede na pěti různých kytarách, takže si přijdou na své také kytaroví fajnšmekři,“ dodává Ondřej Polák.

Koncert na jevišti se uskuteční poslední lednovou středu od půl osmé večer. Vstup na jeviště je hlavním vchodem Domu kultury stejně jako na běžné pořady ve velkém sále.

Cena lístku činí v předprodeji sto korun. V den koncertu vstupné podraží o padesátikorunu.

Více na dksumperk.cz.

Foto: archiv
Americký jazzový hudebník Tony Ackerman střídá během koncertu pět různých kytar.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.