KULTURA

Nová tvář Máří Magdalény

20. března 2018, 21:00, zd, ok
Nová tvář Máří Magdalény Zábřeh - V pátek 23. března, týden po světové premiéře, promítne zábřežské kino nový filmový snímek Máří Magdaléna.

Film je autentickým a lidským portrétem jedné z nejosudovějších žen v dějinách lidstva. „Působivý biblický příběh líčí osudy Máří, mladé ženy hledající nový způsob života, kterou natolik svazují každodenní rituály, že zavrhne svou rodinu a přidá se k novému společenskému proudu, jenž vede charismatický Ježíš Nazaretský. Brzy se stane srdcem tohoto hnutí a po Ježíšově boku se vydává na cestu vedoucí do Jeruzaléma, k osudovým událostem, jež jsou základním kamenem naší civilizace,“ uvedla vedoucí zábřežského biografu Věra Smrčková.
Vstupenky na životopisné drama Máří Magdaléna, které se objeví v programu kina Retro ještě o Velikonoční neděli a následně 3. a 11. dubna, nabízí Zábřežská kulturní v obvyklých předprodejích.


Foto: archiv

Zábřežské kino promítne nový film o jedné z nejosudovějších žen v dějinách lidstva.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.3.2018 10:37
Titulek: velmi zajímavé
Autor: Pavel
27
Byl jsem zvědavý na tento film a kdo se jen trochu zajímá o tuto historii, doporučuji mu film shlédnout. Role Ježíše Krista tam je poněkud upozaděna, ale asi proto, že ji spousta lidí i z předchozích filmů zná. Až nyní jsou objasněny pohnutky Jidáše, proč prozradil místo pobytu Ježíše. Zvýrazněna je úloha Magdalény a její pochopení učení Krista , která v jeho víře byla mnohem pevnější, než někteří apoštolové. Jsem rád, že jsem ten film viděl.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.