KULTURA

Nová tvář Máří Magdalény

20. března 2018, 21:00, zd, ok
Nová tvář Máří Magdalény Zábřeh - V pátek 23. března, týden po světové premiéře, promítne zábřežské kino nový filmový snímek Máří Magdaléna.

Film je autentickým a lidským portrétem jedné z nejosudovějších žen v dějinách lidstva. „Působivý biblický příběh líčí osudy Máří, mladé ženy hledající nový způsob života, kterou natolik svazují každodenní rituály, že zavrhne svou rodinu a přidá se k novému společenskému proudu, jenž vede charismatický Ježíš Nazaretský. Brzy se stane srdcem tohoto hnutí a po Ježíšově boku se vydává na cestu vedoucí do Jeruzaléma, k osudovým událostem, jež jsou základním kamenem naší civilizace,“ uvedla vedoucí zábřežského biografu Věra Smrčková.
Vstupenky na životopisné drama Máří Magdaléna, které se objeví v programu kina Retro ještě o Velikonoční neděli a následně 3. a 11. dubna, nabízí Zábřežská kulturní v obvyklých předprodejích.


Foto: archiv

Zábřežské kino promítne nový film o jedné z nejosudovějších žen v dějinách lidstva.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.3.2018 10:37
Titulek: velmi zajímavé
Autor: Pavel
69
Byl jsem zvědavý na tento film a kdo se jen trochu zajímá o tuto historii, doporučuji mu film shlédnout. Role Ježíše Krista tam je poněkud upozaděna, ale asi proto, že ji spousta lidí i z předchozích filmů zná. Až nyní jsou objasněny pohnutky Jidáše, proč prozradil místo pobytu Ježíše. Zvýrazněna je úloha Magdalény a její pochopení učení Krista , která v jeho víře byla mnohem pevnější, než někteří apoštolové. Jsem rád, že jsem ten film viděl.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.