SPORT

Nikola Tatoušková si zahrála za ženskou reprezentaci. Na Slovensku žije s rekordmanem

4. dubna 2018, 15:00, Petr Fišer
Nikola Tatoušková si zahrála za ženskou reprezentaci. Na Slovensku žije s rekordmanem Valašské Meziříčí, Šumperk - Na reprezentační sraz se vydali společně, ale každý hrál za jiný národní tým. Šumperská rodačka Nikola Tatoušková už několik let žije v Podbrezové na Slovensku, kde sdílí společnou domácnost se svým přítelem Erikem Kunou. Z česko-slovenského vztahu se vyklubal prvorozený syn a po zdárně dokončeném procesu zasnoubení se schyluje i k nefalšované kuželkářské svatbě.

 Tatoušková po výrazných medailových zářezech ze světových šampionátů v juniorské kategorii nechybí ani na vybraných akcích ženského „nároďáku“. Ve Valašském Meziříčí zasáhla do mezinárodního utkání, v němž Česko hostilo Slovensko. K zemi srazila 562 kuželek a přes veškerou snahu porážce 2:6 nezabránila.
Kuna podle očekávání patřil k největším slovenským oporám v souboji mužských výběrů. Nesl se ve znamení nadvlády, kterou si po celé střetnutí udržovali bývalí federální sousedé. K přesvědčivému vítězství 7:1 přispěl nadstandardním výkonem 646.
Nikola Tatoušková a Erik Kuna si užívají báječnou sportovní sezónu. Na klubové scéně jim do rodinné sbírky přibydou hned dva mistrovské tituly! Tatoušková dosáhla s předstihem na prvoligový triumf s Rosicemi. Její životní partner táhl za zlatým úspěchem tým z Podbrezové, a to v prestižní interlize. Při cestě na vrchol dokonce překonal stávající slovenský rekord. Jeho extrémně přesnou mušku osobně pocítilo 737 kuželek!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G-klubu Domu kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou za kulturou zadarmo.

Soutěžní otázka:

Miroslav Macek vydal úspěšné pokračování slavné knihy. Jaké?

A) Slavnosti sněženek
B) Smrt krásných srnců
C) Saturnin

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival ŠUMPERSKÉ POMNĚNKY se skupinou SPIRITUÁL KVINTET, který se uskuteční v pátek 20. dubna v DK Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína, Jana Stejskalová ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova, Pavlína Lesovská ze Šumperka a Eva Kechrtová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).