ZPRÁVY

Nemocnice nabízí přednášky o rakovině prsu

21. listopadu 2012, 15:50, téma NEMOCNICE, mošo
Šumperk – Přednášku o rakovině prsu nabízí školám a organizacím zdarma šumperská nemocnice. Podle statistik tato nemoc postihne každou desátou ženu, přičemž část z nich tvoří i mladé dívky. Přednáška s praktickými ukázkami se dotýká také dalších častých nádorových onemocnění.
„Zatímco starší ženy jsou o problematice nádorů prsu poměrně dobře informované a docházejí na preventivní vyšetření, informovanost mladých dívek je bohužel velmi špatná,“ vysvětluje vedoucí sestra chirurgického oddělení Olga Davidová důvod, který vedl šumperskou nemocnici k realizaci přednášek pro veřejnost. „V teoretické části se věnujeme prevenci a vysvětlujeme varovné příznaky, při jejichž zjištění by žena měla neprodleně navštívit lékaře. Praktická část je zaměřena na nácvik samovyšetřování prsou. Provádíme ho na maketě prsů, ve které jsou malé hrudky imitující nádory. Pravidelné samovyšetřování, rozpoznání varovných příznaků a včasná návštěva lékaře dokážou zachránit život,“ říká Olga Davidová. Nezastupitelnou roli v prevenci nádorů prsů hraje také pravidelné mamografické vyšetření. To mohou ženy od 45 let absolvovat zdarma každé dva roky.

Šumperská nemocnice realizovala první přednášku pro žákyně Střední zdravotnické školy Šumperk. Další školy a organizace mohou v případě zájmu kontaktovat Olgu Davidovou na telefonním čísle 602 748 838. Do mamologické poradny se lze objednat na telefonu 583 333 021.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).