ZPRAVODAJSTVÍ

Nejvíc lidí usiluje o radnici v Šumperku, v Zábřeze je naopak zájem nejnižší v historii

7. srpna 2018, 13:00, ok, bav
Region – V úterý 31. července vypršel termín pro podání kandidátních listin pro podzimní komunální volby. V našem regionu pocítí největší konkurenci politici v Šumperku. Do voleb se tam přihlásilo 15 stran a hnutí, což je nejvíce ze všech měst v celém Olomouckém kraji. O možnost podílet se na chodu města na další čtyři roku se bude ucházet řada místních sdružení, mezi nimi také nové sdružení Šumperáci.

 Města Mohelnice a Zábřeh postavily shodně 9 kandidátek, přičemž pro Zábřeh je to po 17 kandidátkách v roce 2010 a 11 kandidátkách v roce 2014 historické minimum. Do voleb zde již nejdou Zelení ani Strana svobodných občanů. O místa v zábřežském jedenadvacetičlenném zastupitelstvu se bude nově ucházet politické hnutí Starostové a nezávislí.
Hanušovice zůstaly na obvyklém počtu 5 volebních kandidátek, kdy ČSSD a KSČM z minulých voleb nahradilo Sdružení nezávislých kandidátů a ODS.
Křesla pro nejvyššího představitele radnic budou ve městech Zábřehu, Mohelnici a Hanušovicích shodně obhajovat současní starostové. V Šumperku je situace jiná, po čtyřech volebních obdobích není lídrem kandidátky Nezávislá volba dlouholetý starosta Zdeněk Brož. V komunálních volbách přesto kandiduje a voliči ho tak mohou vykřížkovat znovu na pozici starosty. Brož letos zároveň kandiduje do Senátu.
Komunální volby se uskuteční 5. a 6. října 2018.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.8.2018 23:28
Titulek: Titulek
Autor: Jméno
Text
Reagovat
Datum: 9.8.2018 06:18
Titulek: Proč asi kandidují
Autor: Šumperský občan
23
Že by tolik poctivých kandidátů, jejichž jména jsou na kandidátkách, mělo takovou starost o blaho města a jeho občanů? To se mi snad ani nechce věřit....
Reagovat
Datum: 9.8.2018 09:40
Titulek: kandidáti do voleb
Autor: laďa
32
Mrzí mě, že za čtvrt století nedokázala komise při ministerstvu vnitra, tedy volební komise, vyplodit korespondenční volby. Určitě by volilo více lidí. No pravdou je, že se už asi málokdo se zalíbením dívá na práci Brožova týmu. V tom případě se na místa radních může hlásit téměř každý. No a pokud budeme chtít nefachčenka i v senátu, tak volte Brože.
Reagovat
Datum: 11.8.2018 18:44
Titulek: Nevidím jinou možnost
Autor: Pan čistý
25
Občané, vzpomeňte si u voleb, kdo se Vám vykálel na hlavu, a teď doufá, že mu to do té urny zase hodíte. Je to jen Vaše volba.
Reagovat
Datum: 16.8.2018 08:51
Titulek: Čtyřlístek co stojí za to připomínat
Autor: paad zcela subjektivně
ANO 2011 - sekta jednoho muže
SPD - přímá demokracie bez přímé odpovědnosti
KSČM - hrdinové roku 1968 dokáží stabilizovat společnost
KDU-ČSL - nikdo neví kolik je dost a katolická církev o tom ví hodně
Reagovat
Datum: 16.8.2018 11:23
Titulek: Nekandidovat znamená ignorovat občany
Autor: Paradaj
a nedopřát jim zprostředkovaně trvalé životní blaho a pohodu.
Reagovat