ZPRAVODAJSTVÍ

Nejvíc lidí usiluje o radnici v Šumperku, v Zábřeze je naopak zájem nejnižší v historii

7. srpna 2018, 13:00, ok, bav
Region – V úterý 31. července vypršel termín pro podání kandidátních listin pro podzimní komunální volby. V našem regionu pocítí největší konkurenci politici v Šumperku. Do voleb se tam přihlásilo 15 stran a hnutí, což je nejvíce ze všech měst v celém Olomouckém kraji. O možnost podílet se na chodu města na další čtyři roku se bude ucházet řada místních sdružení, mezi nimi také nové sdružení Šumperáci.

 Města Mohelnice a Zábřeh postavily shodně 9 kandidátek, přičemž pro Zábřeh je to po 17 kandidátkách v roce 2010 a 11 kandidátkách v roce 2014 historické minimum. Do voleb zde již nejdou Zelení ani Strana svobodných občanů. O místa v zábřežském jedenadvacetičlenném zastupitelstvu se bude nově ucházet politické hnutí Starostové a nezávislí.
Hanušovice zůstaly na obvyklém počtu 5 volebních kandidátek, kdy ČSSD a KSČM z minulých voleb nahradilo Sdružení nezávislých kandidátů a ODS.
Křesla pro nejvyššího představitele radnic budou ve městech Zábřehu, Mohelnici a Hanušovicích shodně obhajovat současní starostové. V Šumperku je situace jiná, po čtyřech volebních obdobích není lídrem kandidátky Nezávislá volba dlouholetý starosta Zdeněk Brož. V komunálních volbách přesto kandiduje a voliči ho tak mohou vykřížkovat znovu na pozici starosty. Brož letos zároveň kandiduje do Senátu.
Komunální volby se uskuteční 5. a 6. října 2018.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.8.2018 23:28
Titulek: Titulek
Autor: Jméno
20
Text
Reagovat
Datum: 9.8.2018 06:18
Titulek: Proč asi kandidují
Autor: Šumperský občan
26
Že by tolik poctivých kandidátů, jejichž jména jsou na kandidátkách, mělo takovou starost o blaho města a jeho občanů? To se mi snad ani nechce věřit....
Reagovat
Datum: 9.8.2018 09:40
Titulek: kandidáti do voleb
Autor: laďa
50
Mrzí mě, že za čtvrt století nedokázala komise při ministerstvu vnitra, tedy volební komise, vyplodit korespondenční volby. Určitě by volilo více lidí. No pravdou je, že se už asi málokdo se zalíbením dívá na práci Brožova týmu. V tom případě se na místa radních může hlásit téměř každý. No a pokud budeme chtít nefachčenka i v senátu, tak volte Brože.
Reagovat
Datum: 11.8.2018 18:44
Titulek: Nevidím jinou možnost
Autor: Pan čistý
34
Občané, vzpomeňte si u voleb, kdo se Vám vykálel na hlavu, a teď doufá, že mu to do té urny zase hodíte. Je to jen Vaše volba.
Reagovat
Datum: 16.8.2018 08:51
Titulek: Čtyřlístek co stojí za to připomínat
Autor: paad zcela subjektivně
19
ANO 2011 - sekta jednoho muže
SPD - přímá demokracie bez přímé odpovědnosti
KSČM - hrdinové roku 1968 dokáží stabilizovat společnost
KDU-ČSL - nikdo neví kolik je dost a katolická církev o tom ví hodně
Reagovat
Datum: 16.8.2018 11:23
Titulek: Nekandidovat znamená ignorovat občany
Autor: Paradaj
10
a nedopřát jim zprostředkovaně trvalé životní blaho a pohodu.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.