ZPRÁVY

Nehod přibylo, počet usmrcených klesl

15. ledna 2013, 14:16, téma Z POLICEJNÍ LINKY, ar
Okres – Počet lidí na Šumpersku, kteří minulý rok zemřeli na silnicích, klesl ve srovnání s předchozím rokem z jedenácti na devět. Navzdory tomu bouraček celkově přibylo a narostl i počet spáchaných dopravních přestupků.
„Minulý rok lze alespoň z části vnímat pozitivně. Kromě nižšího počtu obětí došlo také k poklesu těžce zraněných osob a případů, kdy se na nehodách podílel alkohol,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. V celém Olomouckém kraji loni při dopravních nehodách zahynulo čtyřicet lidí.

Na Šumpersku tragickou bilanci podstatně ovlivnili chodci. V průběhu prvního čtvrtletí řidiči usmrtili čtyři z nich, většina doplatila na neopatrné přecházení silnice. Na území celého šumperského okresu se pak odehrálo více než sedm set nehod. „Nejčastější příčinou byl nesprávný způsob jízdy a často i nepřiměřená rychlost. Alkohol se podílel zhruba na třiceti nahlášených nehodách,“ dodává Bednařík. Za celý minulý rok řešila policie téměř osm tisíc dopravních přestupků.

Nejpalčivějším problémem motoristů stále zůstává jízda pod vlivem alkoholu. Ačkoli podíl opilců na způsobených nehodách meziročně klesl, počet motoristů přistižených při řízení v opilosti narostl. Zatímco v roce 2011 evidovali policisté na Šumpersku sedmdesát pět případů, loni již sto devět.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.