ZPRÁVY

Nehod přibylo, počet usmrcených klesl

15. ledna 2013, 14:16, téma Z POLICEJNÍ LINKY, ar
Okres – Počet lidí na Šumpersku, kteří minulý rok zemřeli na silnicích, klesl ve srovnání s předchozím rokem z jedenácti na devět. Navzdory tomu bouraček celkově přibylo a narostl i počet spáchaných dopravních přestupků.
„Minulý rok lze alespoň z části vnímat pozitivně. Kromě nižšího počtu obětí došlo také k poklesu těžce zraněných osob a případů, kdy se na nehodách podílel alkohol,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. V celém Olomouckém kraji loni při dopravních nehodách zahynulo čtyřicet lidí.

Na Šumpersku tragickou bilanci podstatně ovlivnili chodci. V průběhu prvního čtvrtletí řidiči usmrtili čtyři z nich, většina doplatila na neopatrné přecházení silnice. Na území celého šumperského okresu se pak odehrálo více než sedm set nehod. „Nejčastější příčinou byl nesprávný způsob jízdy a často i nepřiměřená rychlost. Alkohol se podílel zhruba na třiceti nahlášených nehodách,“ dodává Bednařík. Za celý minulý rok řešila policie téměř osm tisíc dopravních přestupků.

Nejpalčivějším problémem motoristů stále zůstává jízda pod vlivem alkoholu. Ačkoli podíl opilců na způsobených nehodách meziročně klesl, počet motoristů přistižených při řízení v opilosti narostl. Zatímco v roce 2011 evidovali policisté na Šumpersku sedmdesát pět případů, loni již sto devět.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.