SPORT

Nazlobený kormidelník Radim Šíma bez obalu: Potřebujeme jiného Krestu

23. ledna 2019, 07:00, Petr Fišer
Nazlobený kormidelník Radim Šíma bez obalu: Potřebujeme jiného Krestu Brno, Podolí – Neudržel nervy na uzdě. Jeden z klíčových hráčů basketbalového Šumperka Josef Kresta v závěru nedělního utkání v Podolí vyfasoval za zbytečné řečnění technickou chybu a školácky přispěl k tomu, že se týmová loď odporoučela ke dnu. „I proto, že patří k nejzkušenějším borcům v lize, by se měl chovat jinak. Nedokázal zůstávat nad věcí, jeho morálka nebyla ideální. V důležitých momentech potřebujeme jiného Krestu,“ pokáral svého svěřence trenér Radim Šíma.

Na jihu Moravy se potkali dva dlouholetí rivalové. „Známe svoje akce a vzájemně víme, koho si máme pohlídat a co si můžeme dovolit. Celkově padalo strašně málo bodů, byl to spíš souboj obran. Müllera se snažili brzdit presováním po celém hřišti, větší pozornost věnovali Wiesnerovi a Krestu dokonce zdvojovali až ztrojovali. Neuměli jsme toho využít, míč jsme drželi zbytečně dlouho,“ zlobil se kouč Šíma.

Za jeden z klíčových okamžiků označil odstoupení Jiřího Gondy. Rychlonohý křídelník při nepříjemné srážce „berany berany duc“ utrpěl zranění hlavy, a protože se necítil dobře, radši zůstal s velkou boulí na střídačce. Místo něj putoval na hřiště mladíček Patrik Sedláček.

Devatenáctiletý junior mohl být oslavovaným hrdinou. Po nedovolených zákrocích na svoji osobu ale proměnil pouze jeden z pěti šestimetrových hodů. Dvacet sekund před koncem se navíc dopustil faulu, na nějž se vzápětí nabalil osudový zkrat spoluhráče Kresty. Domácí házeli čtyři šestky v řadě a nerozhodné skóre (58:58) překulili na svoji stranu. „Byl to zápas, který jsme měli vyhrát. Kromě většího štěstí nám scházela přesná střelba Šimona Tomeše. Se školou byl na lyžařském výcviku a jeho body nám hodně chyběly. V poslední době se dostal do velmi dobré formy,“ smutnil Radim Šíma.

65 ODPÍSKANÝCH FAULŮ!

O den dříve vedl svůj oslabený výběr proti brněnským „akademikům“. „Je to nejmladší mančaft v soutěži. Běhavý se spoustou vysokých hráčů, který chce postoupit do první ligy, aby se mohl dál rozvíjet,“ popisoval šumperský kormidelník. „Průběh utkání ovlivnil zvláštní metr rozhodčích. Od druhé čtvrtiny pískali až příliš úzkostlivě. Dohromady viděli 65 faulů, což je na jeden zápas obrovské číslo. Vzhledem k tomu, že se nám postupně vyfaulovalo pět hráčů, jsme poslední minutu dohrávali ve čtyřech. Na straně Brna skončili předčasně čtyři kluci,“ kroutil hlavou při důkladnějším prostudování zápisu. V úvodu třetí části přišel o Krestu, zkraje závěrečné desetiminutovky potkal stejný osud i Müllera. „Přestože jsme ztratili dva základní pilíře, nic jsme neodevzdali a dál bojovali. Přiblížili jsme se na čtyři body a nebýt špatných šestek, mohlo to dopadnout jinak. Horší procentuální úspěšnost byla asi rozhodující,“ zalitoval. Jeho svěřenci proměnili z pětačtyřiceti možností jen 29 pokusů.

O víkendu podstoupí další venkovní dvojboj. Tentokráte se vydají na sever Moravy. „Chce to přivézt alespoň jednu výhru. Pokud se nám to nepodaří, začneme si zadělávat na problémy,“ varoval Radim Šíma.

DRUHÁ LIGA

SA BRNO – ŠUMPERK 94:82 (20:29, 43:44, 68:61). Body Šumperka: Z. Wiesner 22, Tůma 14, M. Müller 12, Gonda 10, Kresta 8, O. Šich 7, Kubíček 5, Špunda 2, Sedláček 2. Čtvrtiny – 20:29, 23:15, 25:17, 26:21.
PODOLÍ – ŠUMPERK 60:58 (18:11, 27:26, 45:44). Body Šumperka: M. Müller 17, Kresta 16, Tůma 12, Z. Wiesner 6, O. Šich 6, Sedláček 1, Gonda, Špunda, Kubíček. Čtvrtiny – 18:11, 9:15, 18:18, 15:14.


Foto: Petr Fišer

Přes dva metry měřící obr Josef Kresta neudržel nervy na uzdě a schytal za to slovní pohlavky od trenéra Radima Šímy.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.