ZPRÁVY

Nafta a benzín mizí ve velkém i po troškách

20. června 2012, 18:26, ar
Region – Nevídaná aktivita zlodějů, kteří kradou benzín a naftu po celém okrese, nahání hrůzu řadě motoristů. Týká se to hlavně těch, kteří mají auta odstavená na volně přístupných parkovištích. Právě tam totiž lupiči útočí nejčastěji. V posledních týdnech narostl počet těchto případů o několik desítek procent. Na vině je podle všeho drahá ropa. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl v dalších měsících změnit.
„Došlo k velkému nárůstu případů krádeží pohonných hmot. Spojitost s jejich vysokými cenami určitě existuje,“ potvrdil zájem zlodějů o nádrže osobních i nákladních aut mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Před několika dny přišli takovýmto způsobem o benzín motoristé v Libině, Obědné a v Oskavě. Ještě předtím se stejné události odehrály v Mohelnici a v Šumperku. „Pachatelé buď navrtají nádrže, nebo vypáčí jejich víka, tak je tomu v případě nákladních automobilů. Škody rostou nejen samotnými krádežemi paliva, ale i poničením automobilů,“ dodává Bednařík. Zatím největším a těžko uvěřitelným případem, který se na území našeho okresu odehrál, je odcizení nafty v Mohelnici, k němuž došlo na konci jara. Zloděj tam v areálu místní firmy odčerpal tři tisíce litrů nafty a navíc sebral i tankovací pistoli od obslužného stojanu.

Většině pachatelů těchto krádeží se daří unikat před zákonem. Policie zatím zadržela pouze muže, který se pokoušel ukrást naftu v Bohdíkově. Na konci května vyrazil s kanystry vyrazil do míst, kde parkují stavební stroje. Škodit už nemůže ani dvacetiletý Olomoučák, který do Šumperka jezdil v autech s ukradenými registračními značkami, tankoval do nich palivo a pak bez placení ujížděl. Zatím jedinou prevencí, kterou policie řidičům nabídla, je doporučení parkovat na osvětlených a rušných místech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.