ZPRÁVY

Nafta a benzín mizí ve velkém i po troškách

20. června 2012, 18:26, ar
Region – Nevídaná aktivita zlodějů, kteří kradou benzín a naftu po celém okrese, nahání hrůzu řadě motoristů. Týká se to hlavně těch, kteří mají auta odstavená na volně přístupných parkovištích. Právě tam totiž lupiči útočí nejčastěji. V posledních týdnech narostl počet těchto případů o několik desítek procent. Na vině je podle všeho drahá ropa. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl v dalších měsících změnit.
„Došlo k velkému nárůstu případů krádeží pohonných hmot. Spojitost s jejich vysokými cenami určitě existuje,“ potvrdil zájem zlodějů o nádrže osobních i nákladních aut mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Před několika dny přišli takovýmto způsobem o benzín motoristé v Libině, Obědné a v Oskavě. Ještě předtím se stejné události odehrály v Mohelnici a v Šumperku. „Pachatelé buď navrtají nádrže, nebo vypáčí jejich víka, tak je tomu v případě nákladních automobilů. Škody rostou nejen samotnými krádežemi paliva, ale i poničením automobilů,“ dodává Bednařík. Zatím největším a těžko uvěřitelným případem, který se na území našeho okresu odehrál, je odcizení nafty v Mohelnici, k němuž došlo na konci jara. Zloděj tam v areálu místní firmy odčerpal tři tisíce litrů nafty a navíc sebral i tankovací pistoli od obslužného stojanu.

Většině pachatelů těchto krádeží se daří unikat před zákonem. Policie zatím zadržela pouze muže, který se pokoušel ukrást naftu v Bohdíkově. Na konci května vyrazil s kanystry vyrazil do míst, kde parkují stavební stroje. Škodit už nemůže ani dvacetiletý Olomoučák, který do Šumperka jezdil v autech s ukradenými registračními značkami, tankoval do nich palivo a pak bez placení ujížděl. Zatím jedinou prevencí, kterou policie řidičům nabídla, je doporučení parkovat na osvětlených a rušných místech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).