SPORT

Na zimní olympijské hry do Koreje odletěl i Adam Kotzmann! Jan Hudec si nabalil čisté spoďáry

14. února 2018, 19:00, Petr Fišer
Na zimní olympijské hry do Koreje odletěl i Adam Kotzmann! Jan Hudec si nabalil čisté spoďáry Šumperk - Pokud byste před zahraničními účastníky olympijských her vyslovili název provinčního Šumperka, s vysokou pravděpodobností byste se dočkali nejrůznějších nechápavých grimas v obličeji. Nevím, neznám, nikdy jsem neslyšel… Malé moravské město na úpatí Jeseníků se každopádně má čím chlubit. V závodech sjezdového lyžování bude mít v Jižní Koreji hned dvojnásobné zastoupení!

 První část výpravy alpských lyžařů nabrala směr Pchjongčchang už v pondělí 5. února po 18. hodině. Nechyběl v ní ani Jan Hudec. Šumperský rodák se do nominace dostal v rámci akce „last minute“, když nahradil velkého smolaře Kryštofa Krýzla. „Takhle jsem to určitě nechtěl. Je hrozné, že se zranil těsně před olympiádou. Už jsem byl smířený s tím, že nikam nepojedu. Taky jsem tvrdil, že kdyby se to změnilo, musel by to být osud a nějaké řízení vyšší moci. A ono se to stalo. Svou účast na třetích zimních hrách beru jako obrovský dar, za který děkuji,“ rozpovídal se šestatřicetiletý matador.
Není žádným tajemstvím, že předchozí dva starty pod olympijskými kruhy absolvoval v barvách Kanady, kam jeho rodiče emigrovali jen pár měsíců poté, co se v Šumperku narodil. Letos si odbude český debut.
Zavazadla usměvavého pohodáře byla plná k prasknutí. „Hlavně v nich nesměly chybět čisté spoďáry,“ usmíval se od ucha k uchu bratranec dlouholetého fotbalisty a ligového futsalisty Martina Strnada. Před závodem dodržuje pravidelné rituály. „Rozdýchat se, pomodlit se a být na sebe vnitřně přísný. Je potřeba se povzbuzovat tak, abych to dal na hranici svých možností. Neříkám to nahlas, ale je to boj, který probíhá přímo ve mně,“ popisoval s tradiční ochotou.
O pět dní později se vydal do Asie Adam Kotzmann. Odchovanec šumperského Ski klubu si splní jeden z největších sportovních snů v pouhých čtyřiadvaceti letech. Také on se dočkal příznivé zprávy později než ostatní. Na zasněžených sjezdovkách měli původně reprezentovat Českou republiku čtyři nominovaní, nakonec jich do Koreje odletělo hned devět. Posledním se stal právě Kotzmann.
Osmého března roku 1993 narozený lyžař kráčí ve šlépějích svého otce, který je zároveň jeho trenérem a manažerem. V olympijské rodině bude úplným nováčkem. Za jeho dosavadní maximum lze považovat dvacáté místo v super-G na Univerziádě 2017 a prvenství v obřím slalomu na mistrovství Slovenska ve stejné sezóně. „Je to vrchol pro každého sportovce. Beru to jako obrovský úspěch,“ zářil perspektivní sjezdař. „Byl to až šok, když jsem se to dozvěděl. Už jsem si udělal plán závodů v Evropě a s ničím takovým nepočítal. Vyšlo to na poslední chvíli,“ dodal spokojeně.
V závodní den je pro něj důležitá dobrá snídaně a důkladné rozcvičení. O tom, kolik je zrovna hodin, jej budou informovat hodinky ze speciální olympijské kolekce. „Jsou pro mě výjimečné tím, že na druhé straně je vyryté moje jméno. Už jsem je stihl párkrát otestovat a hodně se mi líbí,“ culil se nad nevšedním prezentem.
V Pchjongčchangu se jej bude týkat soupeření v obřím slalomu (18.2.), ve slalomu klasickém (22.2.) a vyloučeno není ani jeho zapojení do týmové soutěže o dva dny později.
Hodně štěstí, pánové!


Pro Adama Kotzmanna to bude velká olympijská premiéra. Dosavadním vrcholem šumperského odchovance v mužské kategorii je zlatá medaile ze slovenského šampionátu. Získal ji v loňském roce.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 15.2.2018 10:55
Titulek: Blahopřeji k životnímu úspěchu!
Autor: Jenda Benda
98
PS:
Autore, co myslíš tím, že Adam "...kráčí ve šlépějích svého otce...". Má to znamenat, že jeho otec je olympionik?
Reagovat
Datum: 16.2.2018 11:32
Titulek: Bez titulku
Autor: Jarda
81
Já jsem to pochopil tak, že jeho otec byl taky lyžař. Držme Adamovi palce!!!
Reagovat
Datum: 19.2.2018 12:04
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Jenda Benda
souhlas
73
nesouhlas
77
Já mám jeho otce zafixovaného jako atleta.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.