ZPRÁVY

Na Valentýna se v šumperské porodnici narodilo sedm dětí

16. února 2013, 22:44, téma ŠUMPERK, mošo
Na Valentýna se v šumperské porodnici narodilo sedm dětí Šumperk – Oslavit svátek zamilovaných příznačně přivedením dítěte na svět se podařilo několika ženám, které rodily v šumperské porodnici. Na svatého Valentýna se zde narodilo sedm novorozeňat, což je téměř trojnásobek průměrné porodnosti v běžné dny.
Sedm postýlek zaplnili čtyři chlapečci a tři holčičky. „Jedna z maminek si přesný den porodu zvolila po poradě se svým lékařem sama, šlo o plánovaný císařský řez. Ostatní porodily přirozeně, jak si to přál sám Valentýn. Všechny děti se narodily kolem termínu s přiměřenou porodní váhou a mírou,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení Miloš Vysloužil. Do statistik obyvatelstva se tak 14. února zapsali dva Adamové, Václav, Dominik, Nikola, Julie a Viktorie.

Zatímco se mnohá lékařská zařízení v minulém roce potýkala s poklesem porodnosti, v Šumperské nemocnici měli porodníci naopak více práce. V roce 2012 se zde narodilo celkem 949 dětí, což je o 81 více než v roce 2011. Mezi novorozeňaty bylo celkem 484 chlapečků a 465 děvčátek, z toho 22 dvojčat. Do Šumperské nemocnice přijíždějí rodit maminky nejen ze Šumperka a z blízkého okolí, ale například také z Mohelnice, Zábřeha, Ústí nad Orlicí či Králík.
Vendula Kubelková se synem Adamem, který se v šumperské porodnici narodil na svátek zamilovaných.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.