ZPRAVODAJSTVÍ

Na TDK Bikemaratonu Bozeňov jelo 218 závodníků!

27. června 2017, 14:21, redakce, placená reklama
Na TDK Bikemaratonu Bozeňov jelo 218 závodníků! Letošní v pořadí již devátý ročník oblíbeného cyklistického závodu se konal v sobotu 3. června 2017 ve Sport & Relax areálu Bozeňov. Jedná se o závod zařazený do Šumperského poháru horských kol. A pro tento rok nesl nově název TDK Bikemaraton Bozeňov, neboť se naše firma EPCOS s.r.o. Šumperk stala jeho hrdým generálním partnerem. Závod byl určen jak pro profesionální cyklisty, tak pro amatéry a děti.

Pro nejmenší děti do 4 let byl připraven závod odrážedel o délce 100 metrů. Ti nejrychlejší zvládli zdolat tuto vzdálenost ve 14 sekundách. Starší kluci a holky projeli úsek v délce 1,3 až 11,2 km v závislosti na jejich věku. Junioři a ženy měli před sebou 29,3 km. Nejlepší borci zvládli tuto trať za 1:18:02.5. Nejrychlejší žena pak projela cílem v čase 1:27:33.1. Vrcholem celého závodu byl mužský souboj na trati o délce 53,7 km. U nejlepšího sportovce se časomíra zastavila na 2:03:08.3. Pro rekreační cyklisty a sportovně založené příznivce byla připravena méně náročná kategorie Chataři, která měřila celých 34 km. Na tuto trať se postavila i odvážná šestice z řad našich kolegů, mezi nimi pan Peter Konrád: „Šlo o můj historicky první 

závod na kole. Účast v hobby kategorii Chataři byla správná volba. Kvůli skoro žádnému tréningu bylo pro mě 34 km v kopcích značně náročné. Pro budoucí rok bych doporučil účast jenom na horském kole. 

Start i cíl všech závodů byl tradičně vedle sochy svatého Jana Nepomuckého. TDK Bikemaraton Bozeňov odstartovali nejmenší závodníci se svými odrážedly již v 10 hodin. Z areálu rekreačního střediska Bozeňov se pak o hodinu později na středně náročné tratě Zábřežskou vrchovinou vydali i ostatní závodníci. Slavnostní vyhlášení všech kategorií za potlesku diváků proběhlo v 15 hodin v prostoru cíle. Vítězové si odnesli medaile, diplom a hodnotné ceny od sponzorů.
Pro všechny zúčastněné bylo připraveno perfektní zázemí včetně moderního sociálního zázemí. Závodníci se mohli v cíli spolehnout na digitální časomíru a během závodu mohli využít i občerstvovacích stanic. Pořadatelé se neustále snaží zlepšovat úroveň závodu.
Součástí závodu byl bohatý doprovodný program v podobě Dětského dne. Pro návštěvníky byla mimo jiné připravena horolezecká stěna, koně, vodní fotbal, skákací hrad, Wipe-Out atrakce, malování na obličej i soutěže pro děti a samozřejmě nechybělo bohaté občerstvení. Milým překvapením pro hosty se stal náš horkovzdušný balón nabízející krásné výhledy do širokého okolí. Celá akce přilákala kolem 1.500 návštěvníků.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.