Na stupních vítězů bylo modro

27. srpna 2007, 11:25, Rejdakce
Na stupních vítězů bylo modro Šumperk- Veřejnost, která sleduje dění v In Line bruslení, si v posledním roce zvykla na to, že nově vzniklý oddíl Inlinistů ze Sokola Šumperk, je často vidět na předních místech v seriálu mezinárodních závodů-Nestlé Life In Line Tour.

Jinak tomu nebylo ani v neděli.26.srpna v Nitře, kde zástupci oddílu nastoupili ve dvou závodech -10 km a půl maraton 21 km.

V "desítce" bylo na startu 63 závodníků. Závodníci Sokola Šumperk obsadili v celkovém pořadí bez rozlišení kategorií 2.místo - Martin Holoubek, 4.místo - Roman Fišar, 5.místo Svatopluk Sladký, 11.místo Čundrla Pavel (pád),18. - Janda Petr a 34. Ptáček Viktor.

V soutěži družstev získal tým "A" 1. místo a tým "B" 3.místo. V soutěži jednotlivých věkových kategorií se na 1. místě v kategorii M3 umístil Martin Holoubek a druhé místo získal Sladký Svatopluk. V kategorii M2 uhájil 1.místo Fišnar Roman a 2.místo Čundrla Pavel. V kategorii   M4 1.místo obsadil Janda Petr. Ptáček Viktor  v kategorii M1 skončil na 10.místě a v kategorii Z3 získala  Gabriela Petruňová 3.místo. V půlmaratonu -21,5 km, si svým 4.místem v kategorii M4 upevnil svoje celkové první místo v tour Milan Jeřábek.

Před týmem jsou ještě 3 závody této tour - Brno,Plzeň a Pardubice. Pokud se neobjeví žádné zdravotní problémy, členové oddílu věří, že dokončí soutěž na vybojovaných postech.

"Je možné, že v příštím roce budeme pořadateli jednoho ze závodů, pak se bude moci veřejnost ve Městě Šumperku podívat na toto atraktivní sportovní odvětví, při kterém dosahují průměrné časy závodníků kolem 37 km /hod-v rovinách a sportech přes 45km/hod.," dodává vedoucí týmu František Porteš.