ZPRAVODAJSTVÍ

Na podnikatele, lesníky a zemědělce čeká téměř 10 miliónů korun 

6. února 2018, 16:00, bav
Okres - Místní akční skupina (MAS) Šumperský venkov vyhlásila v lednu první dotační výzvu z Programu rozvoje venkova na podporu nezemědělských činností (podnikatelů), zemědělců a vlastníků lesů. Získala pro ně přes devět miliónů korun. Žádosti o dotace přijímá do 14. února. 

 Podnikatelé mohou žádat o peníze na investiční výdaje spojené se založením a rozvojem svého podnikání, jako jsou nové technologie, vybavení a stavební úpravy provozoven a kanceláří, přičemž výše dotace je maximálně 45 procent. 
„V minulém období žadatelé úspěšně čerpali například na vybavení kadeřnictví, kosmetického salónu, autoservisu nebo třeba rozšíření kapacity penziónu na venkově,“ uvedla manažerka MAS Petra Kucinová.  

Na drobné investiční dotace mohou podle Kucinové dosáhnout i vlastníci lesů a soukromí zemědělci. Jejich nové vybavení může podpořit až do výše 70 %. Uchazeči najdou termíny a podrobnosti k dotačním možnostem na www.sumperskyvenkov.cz/dotace/aktualni-vyzvy/.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na festival FLÁM FEST, který se uskuteční v areálu zábřežské plovárny v sobotu 8. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenoval festival, který se konal v areálu zábřežského bazénu v minulých letech?

A) Rockový Welzl
B) 7 a ½ fest
C) Rocková 7

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna, vyhráli Zdeňka Šmeráková ze Šumperka, Tereza Moravcová ze Šumperka a Jiří Komberec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.