ZPRAVODAJSTVÍ

Na podnikatele, lesníky a zemědělce čeká téměř 10 miliónů korun 

6. února 2018, 16:00, bav
Okres - Místní akční skupina (MAS) Šumperský venkov vyhlásila v lednu první dotační výzvu z Programu rozvoje venkova na podporu nezemědělských činností (podnikatelů), zemědělců a vlastníků lesů. Získala pro ně přes devět miliónů korun. Žádosti o dotace přijímá do 14. února. 

 Podnikatelé mohou žádat o peníze na investiční výdaje spojené se založením a rozvojem svého podnikání, jako jsou nové technologie, vybavení a stavební úpravy provozoven a kanceláří, přičemž výše dotace je maximálně 45 procent. 
„V minulém období žadatelé úspěšně čerpali například na vybavení kadeřnictví, kosmetického salónu, autoservisu nebo třeba rozšíření kapacity penziónu na venkově,“ uvedla manažerka MAS Petra Kucinová.  

Na drobné investiční dotace mohou podle Kucinové dosáhnout i vlastníci lesů a soukromí zemědělci. Jejich nové vybavení může podpořit až do výše 70 %. Uchazeči najdou termíny a podrobnosti k dotačním možnostem na www.sumperskyvenkov.cz/dotace/aktualni-vyzvy/.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).