Na MČR padaly rekordy

16. prosince 2008, 13:33, rejdakce
Na MČR padaly rekordy Zábřeh - Na Mistrovství ČR 12letého žactva (13.- 14. prosince, Nový Jičín) se kvalifikovali 2 plavci ze Zábřeha. Největšího úspěchu se podařilo dosáhnout Veronice Špůrkové (1996) na 200m prsa.

Ve vyrovnaném závodě doplavala na 5. místě, když ji od 4. místa dělily pouhé 0,03 s a od bronzové příčky 1,70 s. Výkonem 3:02,29 s se jí podařilo překonat klubový rekord 12letých žaček z roku 1984, který držela vynikající plavkyně Pavlína Večeřová. Na 100m prsa doplavala Veronika na 13. místě (1:27,62). Roman Křupka se umístil nejlépe na 11. místě. Na 200m motýlek si vytvořil nový osobní rekord časem 3:10,14.

Další letitý klubový rekord padl stejný víkend v Prostějově. Na Mistrovství ČR 14letého žactva se to v disciplíně na 1500m volným způsobem podařilo Petru Horvátovi (1994). Výkonem 18:57,15 překonal rekord 14letých žáků Miroslava Šneidera z roku 1985, na MČR obsadil 13. místo a v historických klubových tabulkách dosáhl na druhý nejlepší výkon všech dob. Nejlepšího umístění Petr dosáhl na 200m prsa (10. místo). Výkonem 2:47,68 zaostal pouhých 0,08 s za svým osobním rekordem, který je současně nejlepším výkonem 14letých žáků Zábřehu všech dob. Hned v pondělí 15. prosince získal Petr za své výkony nejen v bazénu 1. místo v kategorii žáků druhého stupně ZŠ – „Talent Olomouckého kraje“ – odvětví sport. Nejen sportovci přebírali ocenění za své úspěchy v budově krajského úřadu v Olomouci.

V sobotu 13. prosince se v Olomouci na řece Moravě konaly otužilecké závody (zimní plavání), kterých se zúčastnili Petr Švorčík a Milan Štencl (oba 1976). Na trati dlouhé 500m Milan zvítězil (8:00,0) a Petr doplaval druhý (8:20,0).