KULTURA

Na Loučnou se snášely hudební vločky

28. listopadu 2011, 23:02, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Na Loučnou se snášely hudební  vločky Loučná nad Desnou - "To, že se v horách pravidelně snášejí před Vánocemi sněhové vločky, je zcela obvyklé. To, že se k nám do Loučné nad Desnou před Vánocemi snášejí hudební vločky, je už dnes vlastně obvyklé taky. Velmi nás těší zájem, který trvá již přes dvě desetiletí," říká Petr Lukáš, sbormistr Loučňáčku.

Na Loučenskou vločku 2011 – předvánoční setkání pěveckých sborů – přijelo hned 17 sborů. Během čtvrtka a pátku 24.- 25. 11. 2011 proběhlo v příjemném prostředí loučenského kulturního domu pět koncertů. Všechny měly svoji charakteristickou atmosféru, všechny gradovaly a všechny byly velmi povedené. Sami zpěváci vyjadřovali svoje uspokojení nad průběhem letošní Vločky. Dařilo se naplnit základní myšlenky celého setkání – to, že se děti různého věku a pěveckých zkušeností setkají, navzájem si beze stresu zazpívají a inspirují se. Bylo slyšet rozmanitou plejádu způsobů sborové práce a interpretace.
"Na každý ročník zveme hosta, který je známý svými vynikajícími výkony a zkušenostmi. Naše pozvání přijalo Canto ZUŠ Náchod se svým sbormistrem Zbyňkem Mokrejšem. Kdo měl možnost slyšet náchodské umělce v akci, byl nadšen. Tato bezvadná parta mladých lidí ve vší skromnosti předváděla všem posluchačům rozmanitost a nádheru muziky. Ani žádné z ostatních sborových těles nemuselo odjíždět smutné, že by se jim vystoupení nepovedlo. Právě naopak. Každý sbor přinesl ostatním ukázku, jak pěkně to dělají u nich, a obohatil posluchače v sále o řadu nápadů, jak se dá písnička pěkně a zajímavě zpracovat. Stále se bylo nač koukat a co poslouchat," dodává Petr Lukáš. Z mnoha různých škol se v Loučné nad Desnou sešli Běláčci ZŠ Bělá pod Pradědem, Canto ZUŠ Náchod, Dubínek ZŠ Dubicko, MŠ Sluníčko Velké Losiny, Pampelišky MŠ Pohádka Zábřeh, Pramínek ZŠ Velké Losiny, Ptáčata ZŠ Šumperk, Sedmihlásek a Modrásci ZŠ Vrbno pod Pradědem, Slavíček a Slavík ZŠ Zábřeh, Smíšci ZŠ Rapotín, Sněženka ZŠ Orlová, Větrník ZŠ Loštice, Klubíčko, Loučňáček a TapTýda ZŠ Loučná nad Desnou.

 


Klubíčko
 
Aby vše mohlo proběhnout v co největším klidu a pohodě, musí toho být mnoho uděláno. První poděkování patří ZŠ Loučná nad Desnou – jejím žákům a pracovníkům, kteří mají za sebou spoustu organizační práce. Druhé poděkování náleží těm, kteří jsou ochotni podpořit nás finančně. Obec Loučná nad Desnou, Olomoucký kraj a Lesy ČR nám již druhým rokem zachovaly přízeň a podpořily naše snažení. Kulturní záštitu nad festivalem převzala Artama Praha.

 


Loučňáček

"Ani nevím, jestli jsem už viděl náš kulturní dům tak plný, jako se to stalo při posledním koncertu letošní Vločky. Příjemně nás lidé překvapili. Nejen tím, že přišli, ale také tím, jak reagovali na vystoupení jednotlivých sborů. Nedokážu posoudit, kam kráčí naše kultura, ale jsem přesvědčen o tom, že Loučenská vločka nabízí účinkujícím i posluchačům kulturní zážitek, dává jim možnost zažít něco příjemného, umožňuje jim setkat se s mnoha lidmi a dát jim něco, co sice nic nestojí, ale přesto by na to všechny peníze na světě nestačily," loučí se Petr Lukáš.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.