KULTURA

Na koncertu duchovní hudby vystoupí pěvecký sbor z Brém

26. září 2018, 07:00, Ondřej Polák
Na koncertu duchovní hudby vystoupí pěvecký sbor z Brém Zábřeh – Na výjimečný zážitek se mohou první říjnový den těšit zejména milovníci duchovní hudby a sborového zpěvu. Od sedmi hodin večer vystoupí v zábřežském kostele sv. Bartoloměje smíšený pěvecký sbor Collegium vocale z Olomouce. Ten si pod chrámovou klenbu pozval vzácného hosta – vynikající německé těleso Bremer Kantorei St. Stephani.

Jeden z nejstarších sborů

Hanácký soubor Collegium vocale v čele s uměleckou vedoucí Růženou Saligerovou má za sebou více než třicet let existence a přes dvě stovky koncertů nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích, zejména ve Francii, Švýcarsku, Španělsku a Německu.
Druhý vystupující, učitelský sbor z Brém, je jedním z předních pěveckých sborů tohoto hanzovního města i celé oblasti. Se svou více než stodvacetipětiletou historií patří k nejstarším sborům v Německu, dnes je však moderním koncertním tělesem se sofistikovaným profilem.

Jeden koncert, stovka zpěváků

Oba sbory, čítající dohromady stovku zpěváků, si pro zábřežský koncert připravily atraktivní skladby českých i evropských mistrů duchovní hudby. Zazní ukázky z tvorby Františka Xavera Brixiho nebo francouzských skladatelů Camilla Saint-Saëns a Charlese Gounoda.
Vstupné na akci je dobrovolné.

 

Collegium vocale Olomouc.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.