KULTURA

Muzikanti zavzpomínají na Petra Nováka

18. ledna 2017, 12:00, Ondřej Polák
Muzikanti zavzpomínají na Petra Nováka Šumperk - Pořad, který potěší hlavně rockové pamětníky, připravuje na neděli 22. ledna Dům kultury Šumperk. Ve velkém sále se uskuteční koncert k významnému životnímu jubileu legendy českého bigbítu Karla Kahovce za doprovodu kapely George & Beatovens. Hostem večera bude také hitmaker Viktor Sodoma. Společně pak všichni zavzpomínají na tvorbu zpěváka a skladatele Petra Nováka.

 Karel Kahovec se poprvé objevil na československé rock´n´rollové scéně v roce 1963 ve skupině Hells Devils. Na tehdejší dobu revoluční kapela pronásledovaná komunistickým režimem ale neměla dlouhého trvání. Po následném působení ve skupině The Matadors se stal Karel Kahovec členem kapely Flamengo, kde společně s Petrem Novákem obohatil bigbítovou historii o zásadní hity, které se dodnes hrají ve sdělovacích prostředcích i u táborových ohňů. Náhrobní kámen, Povídej, Hvězdičko blýskavá, Já budu chodit po špičkách, Paní v černém, Poprava blond holky nebo Svou lásku jsem rozdal. To jsou hity, které kdysi Kahovec a Novák společně zpívali před vyprodanými halami a v neděli si je poslechnou také návštěvníci v šumperském Domě kultury.
Protože Karel Kahovec oslavil životní jubileum, připravil při této příležitosti se skupinou George & Beatovens koncertní turné, které rockové fanoušky potěší komponovaným pořadem, který je provede „zlatými časy“ československého bigbítu.

Bigbítoví veteráni

„Těším se, že se na koncertech setkám s rockovým a popovým veteránem Viktorem Sodomou, který s námi spolupracuje už deset let. Viktor během večera zazpívá své pecky, jako jsou Zlatý důl, Kytaro hrej nebo Get Down From The Tree,“ řekl naší redakci Karel Kahovec.
Koncert Karla Kahovce s Viktorem Sodomou a skupinou George & Beatovens začne v neděli 22. ledna už ve čtyři hodiny odpoledne! Vstupenky jsou výhradně na místa k sezení a stojí 150 korun.
 

Foto: archiv

Koncert Karla Kahovce s Viktorem Sodomou a skupinou George & Beatovens potěší hlavně rockové pamětníky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.