SPORT

Muži Asperu vítězní, dorost bída

14. října 2011, 09:54, téma FLORBAL, Michal Šíma
Litovel, Kostelec na Hané - Šumperští florbalisté pokračují ve svých soutěžích.
 Áčko se v neděli vydalo do Litovle, kde jim soupeřem byly dva slabší týmy, domácí Tatran a prostějovští Playmakers. 
V zápase s Prostějovem tahal Šumperk za delší konec již od samého začátku. Trávníček a Vlk dali svými góly zápasu jasný ráz, a když na soupeřovo snížení dokázal rychle odpovědět Feltl, bylo rozhodnuto již v první třetině. Asper v poklidném tempu triumfoval 9:2. 
Domácí Litovel proti Šumperku prokázala dobrou fyzickou kondici, ale o to větší nedostatek v technické vyspělosti a organizaci hry. Urputnou obranu Tatranu se Asperu nepřekonávalo lehce, přesto se hostům podařilo vstřelit již v první části tři branky, což se ukázalo jako rozhodující. Skóre se i přes místy bohorovný výkon hráčů ve žlutém vyšplhalo na 6:0, kdy se domácím podařilo docílit alespoň čestného úspěchu a brankáři Vašíčkovi překazit čisté konto.


FBC Asper Šumperk - FBC Playmakers Prostějov B, FBC Tatran Litovel  9:2, 6:1


Dorostenci po nadějném prvním kole tentokrát zklamali celou šumperskou florbalovou veřejnost. V duelu s Olomoucí se sice ujali vedení zásluhou Švacha a Kolka již 2:0, ale to bylo z jejich strany vše. Olomouc se nevzdala, a přestože rozhodně nepředvedla nic světoborného, vývoj utkání otočila a ve třetí třetině dokonale zostudila šumperské naděje celkem sedmi góly.
Nováček soutěže Čechy pod Kosířem měl posloužit jako náplast na bolestivou porážku s Olomoucí, avšak zarputilý soupeř a bez jiskry hrající Asper byli příčinami velice překvapivého výsledku. Katastrofální přístup hráčů Asperu znamenal ostudnou porážku 5:4 s nejslabším účastníkem dorostenecké soutěže.

FBC Asper Šumperk - FBS Olomouc, TJ Sokol Čechy pod Kosířem  2:7, 4:5


Své první zápasy odehráli také mladší žáci. Nejmenší florbalisté a florbalistky v jednom družstvu statečně vzdorovali starším soupeřům v Hranicích na Moravě. Ačkoli byl šumperský celek suverénně nejmladší, dokázal předvést i velmi pěkné florbalové momenty. Asper podlehl postupně Lipníku, šternberskému Starhillu a Olomouci a obsadil čtvrté místo. O výsledky však v této kategorii vůbec nejde.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.