SPORT

Muži Asperu dvakrát vyhráli

22. října 2012, 17:58, téma FLORBAL, Michal Šíma
Čeladná – Za dalšími dvěma zápasy 3. ligy odcestovali šumperští florbalisté do Čeladné, kde změřili síly s Paskovem a Bohumínem.
Do Čeladné odjel Šumperk v pozměněné sestavě. Místo Brauna a Křivohlávka nastoupili Matěj a Andrle. Ten se do Asperu vrátil prozatím na hostování. Na střídačce stál poprvé nový trenér Miroslav Kozel, dříve kouč extraligového FBC Ostrava.

Utkání s Paskovem začalo z obou stran poměrně opatrně, na hole takřka všech hráčů se lepila počáteční nervozita, která ale postupem času opadla. Byl to Šumperk, kdo otevřel skóre utkání, když se na konci 9. minuty prosadil přesnou střelou Mrázek. Na jeho zásah navázal o dvě minuty později Andrle, který skvělou individuální akcí zvýšil na 2:0 pro Asper. Dvoubrankové vedení však ukolébalo šumperské hráče a půl minuty po Andrleho brance musel vytahovat míček z branky Vašíček – 2:1.

Vstup do druhé třetiny by se dal označit za katastrofální, neboť Paskovu se podařilo v rozmezí třiadvaceti sekund otočit vývoj utkání, obě branky byly navíc navlas stejné. Jeden z hráčů Saurians vždy našel svého spoluhráče na velkém brankovišti, který nikým neatakován v poklidu skóroval – 2:3.

Ještě hůř bylo Asperu na začátku posledního dějství, když Vašíček nedosáhl na tečovanou střelu a Šumperku tak zbývalo jen čtrnáct minut, aby změnil nepříznivě se vyvíjející utkání. Nejprve Matěj zužitkoval přesný pas od Pudila a snížil, načež v přesilové hře Zgarba doklepl za brankovou čáru šumperské nahození – 4:4. Šumperk měl v utkání řadu šancí a proti nepříliš početnému Paskovu mu často chybělo i střelecké štěstí. To se na stranu svěřenců Miroslava Kozla přiklonilo tři minuty před koncem, kdy se ve skrumáži nejlépe zorientoval Kováč a se štěstím vstřelil vítězný gól Asperu. Ten si tak připsal premiérové body, když se ubránil i závěrečné snaze soupeře při
powerplay.

FBC Asper Šumperk – Paskov Saurians B  5:4


Do zápasu s Bohumínem, který následoval po vítězném zápase s Paskovem, nastoupil do branky místo odpočívajícího Vašíčka navrátilec Haintl, který byl hned od úvodu pod sprškou střel. Bohužel pro Šumperk se během první pětiminutovky z mnoha pokusů ujaly dva a Asper byl nucen dotahovat již od samotného úvodu. Tlak Bohumína se šumperským florbalistům podařilo mírně utlumit kontaktní brankou Kováče, ovšem ještě do první sirény si Bohumínští vzali další přesnou ranou své dvoubrankové vedení zpět.

Od skóre 3:1 byli diváci v Čeladné svědky velice zajímavé podívané, kdy Šumperk neustále dotahoval náskok Bohumína. Zgarba v 6. minutě druhé části snížil na rozdíl jednoho gólu, ovšem po faulu jednoho z unikajících Slezanů bylo nařízeno trestné střílení. To Pitterman po provedení efektní parády proměnil a Bohumín vedl opět o dvě branky – 2:4. Na tuto branku ale zanedlouho zareagoval Matěj a rozdíl byl znovu jen o gól. I na tuhle trefu ale soupeř našel další odpověď. Když už to vypadalo, že se budou podruhé za stavu 3:5 měnit strany, dvě sekundy před koncem druhého dějství se k rozehrání standardní situace postavil znovu Matěj. Ten po rychlé souhře ranou do odkryté branky snížil na 4:5.

Vstup do poslední části hry měl lepší Šumperk. Minář dobrým napadáním donutil obranu soupeře k chybě a odraženým míčkem nikým neatakovaný Matěj poprvé v utkání vyrovnal, čímž zaznamenal hattrick. Poté následovala pasáž, kdy ani jedno z družstev nechtělo udělat chybu. Té se dopustil Asper, když chvíli po sobě sedli na trestnou lavici Pudil a Andrle. Za jeho faul bylo dokonce nařízeno další trestné střílení, které ovšem Haintl dokázal vykrýt. Tento moment se ukázal jako zlomový. Dvojnásobné oslabení se svěřencům Miroslava Kozla podařilo ubránit a byli to právě Šumperští, kteří šli štěstí naproti. Dvě minuty před koncem utkání se po spolupráci s Trávníčkem trefil Mrázek, a když pak Kováč trefil prázdnou branky při powerplay Bohumína, bylo rozhodnuto. Bohumín i za stavu 5:7 zkusil hrát vabank bez brankáře, ale chybou v rozehrávce nabídl možnost skórování Mrázkovi a zaznamenal hattrick. Soupeř se v samotném závěru zmohl jen na kosmetickou úpravu skóre.

FBC Asper Šumperk – 1. SC Bohumín  8:6


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 25.10.2012 10:50
Titulek: Muži Asperu...
Autor: Mir.zahradka
65
Výborně, Michale. Děda
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.