KULTURA

Muzeum probarví Duhové obrázky

1. listopadu 2017, 09:00, ok
Šumperk - Irena Šafránková je ilustrátorkou knih spisovatelky Daniely Fišerové, jejíž soubor povídek nazvaný Zbytečná koroptev aneb Důvěrné sdělení právě vychází v rámci šumperského festivalu Město čte knihu. Akce proběhne v týdnu od 5. do 11. listopadu, kdy z uvedené knihy bude veřejně čteno ve školách, kulturních sálech i nejrůznějších institucích v Šumperku.

 A právě u příležitosti konání 13. ročníku literárního a filmového festivalu se zaměřením na dílo Daniely Fišerové představí Vlastivědné muzeum v Šumperku tvorbu její dvorní ilustrátorky Ireny Šafránkové.
Výstava pražské výtvarnice s názvem Duhové obrázky bude zahájena v Rytířském sále šumperského muzea v úterý 7. listopadu v 17 hodin za přítomnosti autorky.
„Muzeum se tak zapojí do festivalového dění. Číst na vernisáži budou studenti šumperského gymnázia,“ uvedla za pořadatele Kristina Lipenská.
„Na výstavě Ireny Šafránkové se diváci seznámí nejen s jejími knižními ilustracemi a ukázkami knih, ale také s olejomalbami a pracemi na papíře. Jak název výstavy napovídá, autorčina tvorba zve do osobitého poetického světa barev,“ doplnila Lipenská.
Potěšením nejen pro malé návštěvníky budou podle pořadatelů textilní hračky, které autorka navrhuje.
Muzeum k výstavě připravilo také edukační programy určené pro všechny věkové kategorie. Jejich tématem je barva jako hlavní vyjadřovací prostředek každého malíře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).