KULTURA

Muzeum probarví Duhové obrázky

1. listopadu 2017, 09:00, ok
Šumperk - Irena Šafránková je ilustrátorkou knih spisovatelky Daniely Fišerové, jejíž soubor povídek nazvaný Zbytečná koroptev aneb Důvěrné sdělení právě vychází v rámci šumperského festivalu Město čte knihu. Akce proběhne v týdnu od 5. do 11. listopadu, kdy z uvedené knihy bude veřejně čteno ve školách, kulturních sálech i nejrůznějších institucích v Šumperku.

 A právě u příležitosti konání 13. ročníku literárního a filmového festivalu se zaměřením na dílo Daniely Fišerové představí Vlastivědné muzeum v Šumperku tvorbu její dvorní ilustrátorky Ireny Šafránkové.
Výstava pražské výtvarnice s názvem Duhové obrázky bude zahájena v Rytířském sále šumperského muzea v úterý 7. listopadu v 17 hodin za přítomnosti autorky.
„Muzeum se tak zapojí do festivalového dění. Číst na vernisáži budou studenti šumperského gymnázia,“ uvedla za pořadatele Kristina Lipenská.
„Na výstavě Ireny Šafránkové se diváci seznámí nejen s jejími knižními ilustracemi a ukázkami knih, ale také s olejomalbami a pracemi na papíře. Jak název výstavy napovídá, autorčina tvorba zve do osobitého poetického světa barev,“ doplnila Lipenská.
Potěšením nejen pro malé návštěvníky budou podle pořadatelů textilní hračky, které autorka navrhuje.
Muzeum k výstavě připravilo také edukační programy určené pro všechny věkové kategorie. Jejich tématem je barva jako hlavní vyjadřovací prostředek každého malíře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.