ZPRAVODAJSTVÍ

Muž si vymyslel přepadení. Měl totiž strach z družky

2. ledna 2019, 16:00, jak
Šumperk – S historkou o lupičích a ukradených penězích se na šumperskou policii obrátil devětatřicetiletý muž. Čtyřčlenná banda výrostků ho měla okrást na autobusovém nádraží v Šumperku. Jak později vyšlo najevo, oběť údajného zločinu si celý příběh vymyslela. A měla k tomu kuriózní důvod.

Na policejní služebně muž vykreslil přihlížejícím policistům svoje přepadení velmi barvitě. Dva mladíci ho měli znehybnit, zatímco další jej prošacovali a ukradli mu peněženku s doklady a finanční hotovostí. Jenže příběh měl několik vážných trhlin, kvůli kterým vyšetřovatelé pojali podezření, že k žádnému přepadení nedošlo. Pod tíhou důkazů se zoufalý nešťastník nakonec přiznal.
„Dotyčný uvedl, že se opil a peníze jednoduše ztratil. Bál se přiznat pravdu svojí družce, a tak si přepadení vymyslel,“ uvedla mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová.
Policie případ uzavřela s tím, že k žádnému trestnému činu nedošlo. Jak nakonec zoufalý nešťastník pochodil doma, už vyšetřovatelé neuvedli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.