ZPRAVODAJSTVÍ

Muž, který přeběhl Česko, byl i v Zábřeze 

15. května 2018, 13:00, bav
Muž, který přeběhl Česko, byl i v Zábřeze  Zábřeh – Ultramaratonec Štěpán Dvořák, který se rozhodl během květnových svátků přeběhnout nonstop republiku, proběhl také Zábřehem. V neděli 6. května ho po lupěnské cyklostezce doprovodila řada místních nadšenců, včetně zábřežského starosty. Republiku nakonec přeběhl od západu na východ za 124 hodin 11 minut 36 vteřin a uběhl přitom 666 kilometrů.  

  „Za celých 5 dní mně stačily pouhé 3 hodiny spánku a vypil jsem asi 120 litrů tekutin,“ okomentoval sportovec svůj osobní úspěch. Poprvé se o přeběhnutí Česka pokusil o Velikonocích, jenže tehdy ho zradila technika, a proto musel běh předčasně ukončit. Na vině byla závada na záznamových hodinkách. 
Při druhém rekordním běhu už všechno fungovalo bezvadně a ani síly maratonci nedošly. „Blahopřeji Štěpánu Dvořákovi k neuvěřitelnému výkonu. Je to ultraborec,“  okometoval úspěch starosta František John s tím, že na trati kolem Zábřeha měl velmi silnou podporu. Přeběhnout celou Českou republiku se doposud nikomu nepodařilo.Foto: red

Při cestě Zábřehem doprovázeli extrémního běžce jeho fanoušci a obdivovatelé.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.5.2018 06:26
Titulek: Bez titulku
Autor: Petr
Nepřeběhl celou Českou republiku i Miloš Škorpil? Nebo byl Štěpán Dvořák opravdu první?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).