ZPRÁVY

Můj_Hřebík

27. dubna 2014, 00:00, redakce
Můj_Hřebík Zábřeh - Zábřeh slaví 760 let od založení města a jednou z akcí, která tyto oslavy rozhodně obohatí je Hřebíkování na Skaličce.

V sobotu 10. května 2014 od 13 hodin se uskuteční  v zámeckém parku na Skaličce v Zábřehu II. ročník netradiční a výjimečné akce Zábřežský hřebík. „Přijďte okusit kovářské řemeslo a vykovat vlastníma rukama hřebík,“ zve hlavní organizátor festivalu Zábřežský hřebík Pavel Kopřiva, umělecký kovář ze Zábřeha. Tyto hřebíky budou opět zatlučeny do hřebové tabule a označeny štítky se jmény kovajících účastníků akce. Tabule je trvale umístěna v reprezentativních prostorách zámku. Cílem Hřebíkování je nejen přiblížit dřinu kovářského řemesla, ale i nashromáždit co možná největší počet ručně vykovaných hřebíků. V 15 hodin bude v zámecké galerii zahájena vernisáž výstavy Jan Miko – Transculture.

V rámci druhého ročníku odstartuje veřejná sbírka "Zvony pro Barboru". Účastníci Zábřežského hřebíku budou moci dobrovolně přispět na výrobu chybějících zvonů a příslušenství zvonového souboru filiálního kostela sv. Barbory v Zábřehu. Návštěvníky čeká i bohaté občerstvení, příjemná muzika v podání A.M.Úlet a malé překvapení. Vstup volný.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).