KULTURA

Moravia Big Band rozbalí hudební dárky spolu s Csákovou

13. prosince 2010, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Zábřeh - Oblíbená zpěvačka Ilona Csáková bude hlavní hvězdou letošního vánočního koncertu zábřežského orchestru Moravia Big Band, který připravuje kulturní dům v Zábřehu na úterý 21. prosince.
„Jednání o možnosti vystoupení paní Csákové v Zábřehu byla poměrně složitá, hodně záleželo na sladění repertoáru s big bandem. Nakonec se vše podařilo a my věříme, že koncert bude pro návštěvníky opravdovým zážitkem,“ říká ředitel Zábřežské kulturní Zdeněk David.

Tradiční vánoční koncert zábřežského bandu – jednoho z nejlepších orchestrů našeho regionu – je určen pro všechny, kteří chtějí prožít originální hudební večer s krásnými swingovými a populárními písničkami. Posluchači se mohou těšit nejen na podmanivé melodie různých rytmů, ale především na přítomnost atraktivních vokálních hostů. Jedním z nich je Ilona Csáková, která zazpívá zejména osvědčené hity v nových aranžích, druhým holandský zpěvák Martina B Jazzy, jenž s úspěchem sólově koncertoval například v Británii, Francii a africkém Maroku. Oba budou, spolu s kmenovými zpěváky „velkého bandu“ - Libuší Vaňkovou, Petrem Johnem, Tomášem Vurstem, Vendulou Pumprlovou a Ivanou Martykánovou, rozbalovat jeden hudební dárek za druhým – přes dvacet písniček z tvorby předních českých a světových swingových autorů – Georga Gershwina, Paula Anky nebo Zdeňka Borovce. Chybět nebude ani závěrečná směs koled.

Vstupenky na vánoční koncert Moravia Big Bandu v hodnotě 160 a 190 korun lze zakoupit v informačním centru v Zábřehu a ve Štítech, cestovní agentuře Atlas v Šumperku a mohelnické prodejně Darka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.