ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnický dostavník končí. Žádný další už nebude

30. ledna 2020, 06:50, Jaroslav Kropáč
Mohelnice – Půlkulaté výročí letos Mohelnický dostavník neoslaví. Folkový festival končí po čtyřiačtyřiceti letech. Pavel Nenkovský, který ho pořádal, oznámil jeho konec minulý týden. Jako hlavní důvod uvedl zdravotní a částečně i finanční problémy.

 „Organizace byla velmi náročná a už bych to nemusel zdravotně zvládnout. Navíc bylo stále složitější získávat sponzory a akci finančně zajistit,“ uvedl devětašedesátiletý Nenkovský, kterého znají festivaloví fanoušci spíše pod jeho trampskou přezdívkou Aligátor.

Konec festivalu je pro jeho fanoušky překvapivou zprávou, ještě vloni na první pohled nic nenaznačovalo, že by dlouholetá folková tradice mohla zaniknout.
„Je to obrovská škoda. Na festival jezdili lidé z celé republiky, protože na něm byla pokaždé neopakovatelná atmosféra. My jsme na Mohelnickém dostavníku v roce 1992 odehráli náš vůbec první koncert a dodnes na to vzpomínáme,“ řekl zpěvák populární kapely O5 a Radeček Tomáš Polák.
Obnovení tradičního Dostavníku pod hlavičkou jiné organizace nepřipadá podle Nenkovského v úvahu, alespoň ne pod současným názvem. „Mohelnický dostavník má registrovanou obchodní značku. Pod jiným názvem a v jiném formátu by se snad podobná akce v budoucnu konat mohla, a pokud někdo bude mít zájem, předám mu své zkušenosti,“ dodal Nenkovský.

Konec hudební akce, na kterou jezdily tisíce lidí z celé republiky, zaskočil také mohelnickou radnici. „Vloni jsme do areálu, kde Dostavník probíhal, investovali nemalé částky. A letos jsme v tom chtěli pokračovat dalšími investicemi,“ uvedl starosta města Pavel Kuba.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.1.2020 11:44
Titulek: Děkujeme
Autor: Občan
17
Je třeba Pavlovi Nenkovskému poděkovat. Přes 40 let pro nás organizoval nádherný festival. DĚKUJEME!
Reagovat
Datum: 31.1.2020 19:36
Titulek: Vzpomínka
Autor: Milena
Toto oznámení ve mě vyvolalo milou vzpomínku na čas, kdy jsem se mohla aktivně podílet na organizaci Dostavníku, kolem byla vždy skvělá parta v čele s P.Nenkovským. Když něco končí, je to smutné,ale chápu! Přeji hodně zdraví a Mohelnici zase nové nadšence, které tradici obnoví!
Reagovat
Datum: 1.2.2020 04:28
Titulek: Letní dny Loučné
Autor: Občan
51
Další kulturní akce která bohužel nebude jsou " Letní dny Loučné". Nová paní starostka ing.Petra Harazímová MBA několikrát veřejně řekla že dny nebudou takového rosahu a akce bude pouze pro občany Loučné nad Desnou a né aby se sem jezdily bavit lidi třeba z Rapotína.Paní starostce už se podařilo vyhodit dva zamněstnance kteří byly hlavní organizátoři této akce a další jsou na řadě! Tuto akci navštěvovalo pravidelně kolem 7 tisíc lidí.
Reagovat
Datum: 2.2.2020 12:00
Titulek: Re: Letní dny Loučné
Autor: Václav
40
Ing Petra Harazímová z Práce nás baví (už ji bavit přestala) se stala napřed 3měsíční a nyní 4měsíční starostkou. Místo oblíbených Letních dnů začíná z Loučné budovat skanzen typu Potěmkinovy vesnice. Bude to atrakce pouze pro místní občany, jinak jsme slyšeli, že chce obec uzavřít i pro turisty jako Čína Wu-chan.
Reagovat
Datum: 2.2.2020 09:07
Titulek: kulturní akce končí skoro všade
Autor: ladislav
Podívejte se na roztančenou ulici. V okamžiku, kdy se do organizace vecpal Brož, začalo vše nasvědčovat tomu, že tento krásný festival končí. Brožovi ani nešlo o festival, ale o voliče. Nakonec snad všichni dostali rozum, ale festival,...… snad bude, ...kéž by.
Reagovat
Datum: 3.2.2020 00:56
Titulek: Roztančená ulice
Autor: Lenka
31
Část programu Roztančená ulice byvala i v Loučné. Bude i příště?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.