ZPRAVODAJSTVÍ

Mohelnici hrozí soud

9. května 2017, 07:00, Jaroslav Kropáč
Mohelnice - Bývalý místostarosta Mohelnice Pavel Němec chce hnát radnici k soudu. Důvodem je zmařená investice. Firma, kterou zastupuje a na kterou má úzké vazby, si totiž před časem za tři milióny korun koupila od města podíl na budově, kde chtěla vybudovat sociální byty. Jenže zastupitelé minulý týden její záměr odmítli, stejně jako lékaři, kteří v dotyčné nemovitosti provozují soukromé ordinace. Jednání zastupitelstva tak probíhalo ve velmi napjaté atmosféře.

 „Zastupitelé se v tomto případě přiklonili na stranu lékařů, kteří se obávali, že vznik sociálních bytů může velmi negativně ovlivnit výkon jejich lékařské praxe, protože by se v budově soustředili nepřizpůsobiví lidé,“ komentuje postoj města jeho starosta Pavel Kuba.
Někdejší místostarosta Pavel Němec označuje názor radních i samotných lékařů za skandální a tvrdí, že radnice by podobné projekty měla podporovat, a ne je hatit. „Sociální bydlení v Mohelnici chybí, stejně tak je velká poptávka po bytech pro zahraniční dělníky, kteří pracují ve zdejší průmyslové zóně. A tito pracovníci přeci nejsou žádnou druhou kategorií lidí,“ zlobí se Němec.

Rozhodne soud

Němec už avizoval, že se obrátí na soud, kde bude trvat na tom, aby mohl záměr na vybudování deseti bytových jednotek realizovat. „Celá věc se tím patrně protáhne, což v konečném důsledku může způsobit další škodu, jejíž vymáhání po městu je další otázkou, kterou budu řešit,“ upozorňuje Němec.
Město i zástupce lékařů trvají na svém, vznik sociálních bytů ve společně vlastněné nemovitosti nedovolí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.5.2017 13:29
Titulek: Nediplomat Kuba
Autor: Pavlína
92
101
Pavel Kuba je tragický případ slona v porcelánu, co se týče mezilidských vztahů. Jeho hulvátské chování je známé daleko za hranicemi města Mohelnice. Není se tedy čemu divit, že je na světě první avizovaná žaloba. Nebude asi poslední.
Reagovat
Datum: 9.5.2017 15:01
Titulek: Jak to bylo..
Autor: Pavel Kuba
64
123
Já původně záměr zřídit na Nádražní 35 malometrážní byty v nevyužitém prostoru podporoval. Město prostor prodalo soukromému investorovi a nedivím se, že zde chce udělat byty. Stavební úřad s tím také nemá problém. Bohužel lékaři lobbovali, aby v tom paneláku kde mají ordinace žádné další malé byty nebyly, protože jsou tam už tři patra malých bytů a to stačí. Nátlaku podlehla i moje místostarostka Kubíčková..Bohužel. Doktorů se v Mohelnici každý bojí, jdou si tvrdě za svém. Hlavně pan Pozdíšek a Ambrož... Investor ať podá tu žalobu, já a tím souhlasím.
Reagovat
Datum: 10.5.2017 12:20
Titulek: Re: Jak to bylo..
Autor: Občan
75
116
Díky za vyjádření. Hned je jasno.
Reagovat
Datum: 11.5.2017 12:54
Titulek: Re: Jak to bylo..
Autor: Pavlína
84
Město by mělo myslet na své zájmy a svůj majetek.
Reagovat
Datum: 4.7.2017 07:54
Titulek: Re: Jak to bylo..
Autor: Pavel
67
Co to tu plácáte. Vždyť to byl Němec, který městu nabýdl 7milionů a pak se od koupi vyvlíkl. Jakto, že ho nikdo nežaloval. Pak to koupila jeho matka a chtějí z toho udělat byty, za které zinkasují těžké peníze z dotací. Mimochodem zapomněli jste na peníze z hazardu a Pavla Němce, coby poslance. Pěkná aféra, co?
Reagovat
Datum: 10.5.2017 12:18
Titulek: Pavel Němec zaspal dobu
Autor: Občan
95
101
Pane Němec, na spekulaci s bydlením pro socky jste těžce zaspal dobu.
Reagovat
Datum: 10.5.2017 17:22
Titulek: on to není zas tak blbej nápad...
Autor: Nanosekunda ®
86
při pronájmu: 10 garsonek x 6až7/měs, mínus náklady na reko... = takovejch 40/měs celkem bez práce...
a prodej by vyšel asi ještě líp

Reagovat
Datum: 15.5.2017 08:09
Titulek: Obchod s chudobou
Autor: Martina Smítalová
106
Od pana Němce je opravdu krásné jak myslí na sociálně slabé :-).Obchod s chudobou opravdu kvete ,jsem moc ráda že mu to zatrhli ,jen tak dál .
Reagovat
Datum: 15.5.2017 11:36
Titulek: Celej Babiš
Autor: Jaromír - Eva
109
Jsme udiveni, jak mohou naši volení zástupci rozhodovat. Panu Kubovi už hlas nedáme, jak Babiš.
Reagovat
Datum: 16.5.2017 07:20
Titulek: Re: Celej Babiš
Autor: Luděk
111
Jako Babis, to je docela trefne. Se vsim vsudy. S jeho minulosti a snahou koupit si vsechno a vsechny. Vlastne i pohrdani lidmi.
Reagovat
Datum: 12.6.2017 20:02
Titulek: Bez titulku
Autor: Jirka
92
Naprosto se starostou souhlasím. Navštěvovat lékaře, stomatologa či rehabilitace a prodírat se na schodišti přes výše uváděné nájemníky či skupiny jejich potomků...o tyto zážitky opravdu nestojím!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.