SPORT

Mohelnice zažila těžký pád, záchranáři měli plno práce

6. května 2015, 17:38, Petr Fišer
Mohelnice zažila těžký pád, záchranáři měli plno práce Mohelnice - Divákům v hledišti se hrůzou zatajil dech. Od startu druhé rozjížďky stačilo uplynout jen pár vteřin a už to zavánělo jejím přerušením. Příbramská dvojice Pudlo – Sejk se pustila do odvážného „leteckého“ útoku, který nedopadl dobře. Po hrozivě vypadajících kotrmelcích museli v mezinárodním mistrovství republiky v sidecarcrossu zasahovat pracovníci rychlé záchranné služby. Nakonec se pokračovalo, ale na zkrácené trati.

 Lukášové Pudlo a Sejk se v Mohelnických lomech předvedli jako tandem, který je schopen úplně všeho. V prvním závodě sobotního programu proháněli stylem hladových dravců moravskou elitu. Zatímco zábřežského Roberta Diblíka před sebe nepustili, stále intenzivnějším atakům šumperských bratrů Vejchodových přece jen neodolali.
O medailové posty se chtěli prát i ve druhé rundě. Místo toho skončili v olomoucké nemocnici. „Pokazili jsme druhou zatáčku, kde nás předjelo několik soupeřů. Chtěli jsme to napravit při náročném seskoku dolů, který následoval o malý kousek dál. Udělalo se tam místo, tak jsem se rozhodl, že to risknu a zkusím to. Teď už vím, že to byla blbá volba. Brnkli jsme o dvojici před námi, stočili se ve vzduchu a už to lítalo,“ popisoval Lukáš Pudlo. Z ošklivého karambolu si odnesl čtyři zlomené výběžky vedle obratlů. „Od vážnějšího zranění mě uchránil speciální zádový chránič páteře. Ani jsem pořádně nevěděl, do čeho jsem se praštil. Jen mi připadalo, jako bych padal ze střechy chalupy,“ dodal celý potlučený. Jeho parťák Sejk se zotavuje z těžkého otřesu mozku.
Zpočátku hodně divoká rozjížďka nabídla v dalších kolech nepříliš častý pohled. Sourozenci Rozehnalové museli jako několikanásobní šampióni a největší favorité tvrdě bojovat s Černým a Musilem. Věčný smolaři jim dokonce na chvíli ukázali záda. „Kdyby Lukáše s Radkem netrápila technika, zatápěli by jim ještě víc. Podle mě jsou za normálních okolností druzí nejlepší v republice,“ tvrdil přesvědčeně Kamil Urbánek, expert Týdne na sidecarcross.
Prozatím patří druhý stupínek posádce z Temenice. Tomáš a Jakub Vejchodové získali v novém ročníku další stříbrný věnec. „Je to náš cíl. Chceme se držet na špici,“ potvrdil předsezónní plány prvně jmenovaný.
Úspěch Šumperka znásobila kategorie veteránů. Výtečné třetí místo si vyjezdil stále velmi populární rodinný klan Zatloukalů.

VÝSLEDKY ELITY

1. JÍZDA: 1. Rozehnalové, 2. Vejchodové, 3. Pudlo – Sejk, 4. Diblík – Gábor, 5. Boukalové.
2. JÍZDA: 1. Rozehnalové, 2. Černý – Musil, 3. Diblík – Gábor, 4. Vejchodové, 5. Boukalové.
KONEČNÉ POŘADÍ: 1. Rozehnalové 50, 2. Vejchodové 40, 3. Diblík – Gábor 38, 4. Boukalové 32, 5. Janouškové 30.


Foto: Petr Fišer

Lukáš Pudlo v péči záchranářů. I když to nevypadalo dobře, žádný hrůzný scénář nebyl na pořadu dne. Oba smolaři odešli z nemocnice po svých.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.