SPORT

Mistrovství světa v Řecku

7. července 2010, 00:00, téma THAJSKÝ BOX, rejdakce
Mistrovství světa v Řecku Alexandroupolis - Ve dnech 21. – 28. 6. se v řeckém Alexandroupolisu uskutečnilo mistrovství světa organizace WPKA (World Pan-Amateur Kick box Assotiation).
Mistrovství se zúčastnila i česká výprava ve složení Jan Prosser (Šumperk) váha do 65kg, Viktor Český (Písek) váha do 75 kg a Michal Janáček (Písek) váha do 85 kg. Celou reprezentaci vedl prezident Českého svazu thajského boxu (Czech muay thai council) Pavel Petrásek.

Český reprezentační tým se připravoval v novém středisku „KOTELNA“ v Šumperku Temenicích a zároveň v domovském oddíle Honzy Prossera. Bylo to vůbec poprvé, kdy se reprezentace připravovala společně a ne individuálně, jak tomu bylo doposud.

„Chtěli jsme mít jistotu, že příprava bude kvalitní a že se nám podaří udělat dobré výsledky tak jako každý rok. Konkurence byla letos opravdu velká. Účast 46 států ze 4 kontinentů a necelá tisícovka sportovců. To je opravdu hodně,“ řekl Pavel Petrásek

Po vyřazovacích bojích se všichni tři boxeři probojovali do semifinále a byly tak medaile jisté a v týmu zavládla radost. Jenže právo pořadatele zařadit do každé kategorie svého zástupce i bez nominace se pořadateli nějak nezdařila. Svého bojovníka ve váze do  75 kg zařadila až v semifinále, a tak Viktor Český musel v jeden den odzápasit další zápas. Ten bohužel na body prohrál, a tak zůstal bez medaile.
 
Zleva: Pavel Petrásek, Viktor Český, Peter Aerts, Michal
Janáček a Jan Prosser

V sobotních finálových zápasech Jan Prosser prohrál v boji o finále se španělským borcem, a tak získal „jen“ bronz. Mezitím Michal Janáček poráží v druhém kole Alžířana KO a je ve finále. Tam odpoledne nafasoval Řeka a ten pro zranění zápas vzdává. Michal Janáček je mistrem světa! Česká výprava pod vedením coache Pavla Petráska opět bodovala na mistrovství světa a po loňském zlatu a stříbru odváží letos bronz a zlato. Navíc Mike Janáček si svým výkonem řekl o místo v All stars teamu a dokonce mu byla nabídnuta profesionální smlouva. Na závěrečném gala večeru za přítomnosti řeckých i zahraničních celebrit, jako například Peter Aerts (několika násobný vítěz GP K-1), se postavil ve svém prvním profesionálním zápase proti řecké ikoně Lefteris ''Mr.X'' Xaxamidis, který odboxoval v amatérském ringu 80 zápasů a 71krát vyhrál. V profi ringu vybojoval 34 zápasů a 33krát vyhrál, z toho 10 x KO.

Michal Janáček v prvním kole na body lehce prohrál, i když Řeka „posadil“ jednou na zadek. Ale v druhém a třetím kole jasně soupeře předčil a byl důvod k oslavě.

Celkově tedy jedno 5. místo, jedno 3. místo a jedno 1. místo. Jedna podepsaná profi smlouva a jeden vítězný zápas na gala večeru. Ještě na závěr Pavel Petrásek vyhlášen nejlepším ringovým rozhodčím a česká výprava získala ocenění za všeobecně nejúspěšnější tým. Další mistrovství světa se bude konat ve dnech 1. – 9. 4. 2011 na Ukrajině v Kyjevě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).