SPORT

Mistrovství světa v Řecku

7. července 2010, 00:00, téma THAJSKÝ BOX, rejdakce
Mistrovství světa v Řecku Alexandroupolis - Ve dnech 21. – 28. 6. se v řeckém Alexandroupolisu uskutečnilo mistrovství světa organizace WPKA (World Pan-Amateur Kick box Assotiation).
Mistrovství se zúčastnila i česká výprava ve složení Jan Prosser (Šumperk) váha do 65kg, Viktor Český (Písek) váha do 75 kg a Michal Janáček (Písek) váha do 85 kg. Celou reprezentaci vedl prezident Českého svazu thajského boxu (Czech muay thai council) Pavel Petrásek.

Český reprezentační tým se připravoval v novém středisku „KOTELNA“ v Šumperku Temenicích a zároveň v domovském oddíle Honzy Prossera. Bylo to vůbec poprvé, kdy se reprezentace připravovala společně a ne individuálně, jak tomu bylo doposud.

„Chtěli jsme mít jistotu, že příprava bude kvalitní a že se nám podaří udělat dobré výsledky tak jako každý rok. Konkurence byla letos opravdu velká. Účast 46 států ze 4 kontinentů a necelá tisícovka sportovců. To je opravdu hodně,“ řekl Pavel Petrásek

Po vyřazovacích bojích se všichni tři boxeři probojovali do semifinále a byly tak medaile jisté a v týmu zavládla radost. Jenže právo pořadatele zařadit do každé kategorie svého zástupce i bez nominace se pořadateli nějak nezdařila. Svého bojovníka ve váze do  75 kg zařadila až v semifinále, a tak Viktor Český musel v jeden den odzápasit další zápas. Ten bohužel na body prohrál, a tak zůstal bez medaile.
 
Zleva: Pavel Petrásek, Viktor Český, Peter Aerts, Michal
Janáček a Jan Prosser

V sobotních finálových zápasech Jan Prosser prohrál v boji o finále se španělským borcem, a tak získal „jen“ bronz. Mezitím Michal Janáček poráží v druhém kole Alžířana KO a je ve finále. Tam odpoledne nafasoval Řeka a ten pro zranění zápas vzdává. Michal Janáček je mistrem světa! Česká výprava pod vedením coache Pavla Petráska opět bodovala na mistrovství světa a po loňském zlatu a stříbru odváží letos bronz a zlato. Navíc Mike Janáček si svým výkonem řekl o místo v All stars teamu a dokonce mu byla nabídnuta profesionální smlouva. Na závěrečném gala večeru za přítomnosti řeckých i zahraničních celebrit, jako například Peter Aerts (několika násobný vítěz GP K-1), se postavil ve svém prvním profesionálním zápase proti řecké ikoně Lefteris ''Mr.X'' Xaxamidis, který odboxoval v amatérském ringu 80 zápasů a 71krát vyhrál. V profi ringu vybojoval 34 zápasů a 33krát vyhrál, z toho 10 x KO.

Michal Janáček v prvním kole na body lehce prohrál, i když Řeka „posadil“ jednou na zadek. Ale v druhém a třetím kole jasně soupeře předčil a byl důvod k oslavě.

Celkově tedy jedno 5. místo, jedno 3. místo a jedno 1. místo. Jedna podepsaná profi smlouva a jeden vítězný zápas na gala večeru. Ještě na závěr Pavel Petrásek vyhlášen nejlepším ringovým rozhodčím a česká výprava získala ocenění za všeobecně nejúspěšnější tým. Další mistrovství světa se bude konat ve dnech 1. – 9. 4. 2011 na Ukrajině v Kyjevě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.