SPORT

Mistrovství Moravy a Slezska v orientačním běhu

12. dubna 2011, 10:55, téma ORIENTAČNÍ BĚH, ostjos, www.ksu.cz
Mistrovství Moravy a Slezska v orientačním běhu Horní Studénky/Zborov - V uplynulém víkendu proběhlo v našem regionu Mistrovství Moravy a Slezska v orientačním běhu. Místem konání klasické trati se v sobotu 9. dubna staly Horní Studénky a v neděli 10. dubna se štafety bežely v terénu u Zborova.
V sobotu se sjelo za velmi větrného počasí do Horních Studének celkem 611 závodníků, aby bojovali o nejlepší umístění a body na klasické trati. Pořadatelé vytyčili celkem náročné trasy na kopcích nad vesnicí - místy těžce průběžný les byl proložen přeběhy přes louky do dalších lesnatých částí. Mistrovství se zúčastnily celkem početné výpravy orientačních běžců ze čtyř šumperských oddílů, kteří posbírali nejen spoustu bodů do celoroční soutěže,ale často stanuli i na stupních nejvyšších.

V kategorii D14B se umístila na 5. místě Dominika Smrčková (KSU) a na 6. místě Hana Horvátová (ASU). V kat. D16B vybojovala Zuzka Kašparová (SSU) 3. místo a 4. byla její oddílová kolegyně Karolína Machusová (SSU). V kategorii D18B stříbro vybojovala Aneta Vozdová (KSU),  8. byla Pavlína Mátlová (ASU) a 10. Hana Janů (KSU). Mezi 20letými vystoupila na stříbrný stupínek Lenka Křečková (ASU).

Mezi veteránkami bodovaly v kategorii D35B na 5. místě Gabriela Hudosová (KSU) a na 7. místě Helena Rozsívalová (KSU). V kategorii D40B získala "bramboru" 4. místem Ivana Kašparová (SSU) a ze stejného oddílu se v kategorii D45B umístila na 5. místě Iveta Ostřanská. V  kategorii D60B získala bronz Věra Kupcová (HSU).
 

Mistrem Moravy v kategorii H12B se stal Ondřej Jílek z Klubu vytrvalostních sportů. 
Jeho oddílový kolega Ondra Šrámek se umístil na druhém místě.
Třetí místo získal Matěj Matoušek ze Severky.

 

Mezi muži v kategorii H21B vybojoval bronz Martin Poklop (SSU),  následoval na 4. místě Václav Král (SSU). Do první desítky se 9. místem prodral Jakub Halama (KSU).

Mezi veterány se prosadili - v kategorii H40B 8. místem Jaroslav Kašpar (SSU) a v kategorii H45 6. místem Jan Souček ze stejného oddílu. Kategorii H55B vyhrál Jaromír Komárek (KSU). Mezi nejstaršími se v kategorii H65B prosadil 4. místem Josef Ostřanský (SSU) a v kategorii H-5 stříbrný Hubert Uhmann (SSU).

 

Závěrečný doběh ve štafetách byl opravdu hodně do kopce a závodníkům dal hodně zabrat.
 
V neděli 10. dubna se přesunulo těžiště závodů o několik kilometrů na východ k obci Zborov. O něco teplejší, ale stále větrné počasí se stalo kulisou štafetových závodů. Ještě těžší, převýšením i terénem náročnější tratě tentokrát prověřily, kolik sil zbylo závodníkům z předchozího dne. Téměř dvacítku štafet nasadily šumperské oddíly do souboje s více jak stovkou štafet soupeřů. Výsledky ukázaly, že jsme v tomto souboji nehráli druhé housle.

V kategorii DH12 zvítězila štafeta Klubu vytrvalostních sportů  ve složení  Jílek - Müller - Šrámek.  I štafeta D14,  ze stejného oddílu, ve složení Pukyšová - Habigerová - Smrčková zvítězila.
 
Mezi dorostenkami v kategorii D18 vybojovala stříbro štafeta ASU ve složení Mátlová - Horvátová - Kolářová.
Na bronzový stupeň je doprovodila štafeta KSU ve složení Vozdová - Hnilicová - Janů.

Mezi veteránkami na sebe upozornila svým výkonem a umístěním v kategorii D105 2. místem štafeta Klubu vytrvalostních sportů ve složení Rozsívalová - Reichlová - Hudosová a stejné umístění a stříbrný stupínek vybojovala štafeta Severky v kat. D140 ve složení Králová - Štáblová - Ostřanská.

Na stupně vítězů vystoupila v kategorii H-18 stříbrná štafeta ASU ve složení Horvát - Šincl -Minář. V mužských štafetách se v těžké konkurenci prodrali na bronzový stupeň v kategorii H21 závodníci SSU ve složení Král - Matoušek -Poklop.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.